Stjärnring "Pallas" i vitt guld 18K med en briljant 0,36ct (TW-si). Den är i storlek 16 och väger 2,09g. Skenan är 2,7 mm bred baktill. Stämplad HS (Hans Strömdahl), kattfot, 18K & Stjärnringens stjärna. Stenstorleken ingraverad. Utgången modell, men teoretiskt nyvärde idag är 25.292kr.

Såld
5 000 kr

(carlo)

Auktnr SE73.20200604.A5251
Utropspris 4 800 kr
Aktuellt bud 5 000 kr
Stänger 2020-06-04 19:00:00