Träffar: 4303   « Föregående 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 216 Nästa »

Ring i vitt guld 18K med sju diamanter á 0,02ct (0,14ctv enligt gravyr). Den är 3,2 mm bred, är i storlek 16 och väger 4,0g. Kattfot. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A16997

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:39:30

Ring i 18K guld med sex diamanter á c:a 0,01ct. Den är 2 mm bred, är i storlek 16¼ och väger 1,6g. Tillverkad 1986 av Heribert Engelbert. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A16998

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:40:00

Auktionsnummer: SE73.20240523.A16999

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:40:30

Cocktailring i 18K guld med en stor, vit sten (nötta facettkanter). Mittmotivet är Ø 22 mm. Den är i storlek 19½ och väger 11,9g. Tillverkad på Umeå Guld & Gravyr. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17000

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:41:00

Diverse defekta smycken: 1,6g 14K, 14,4g 18K inkl. tre pyttestenar & en skev ring i 23K guld med en röd sten fattad i 18K guld 7,9g BTO

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17001

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:41:30

Veneziakedja i 18K guld. Den är 50 cm lång, 1,2 mm bred och väger 5,0g. Springring. Från Unoaerre. Kattfot & 750.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17002

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:42:00

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17003

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:42:30

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17004

175 kr

2024-05-23 19:43:00

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:43:00

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17005

Stänger: 2024-05-23 19:43:30

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17006

Stänger: 2024-05-23 19:44:00

Ring i 18K guld med en stor rosalila sten. Mer knallceriserosa i verkligheten än på bilden. Den är 4,2 - 12,7 mm bred, är i storlek 14¾ (OBS! liten!) och väger 3,8g. Tillverkad 1975 av Hedbergs Guld i Dalsjöfors. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17007

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:44:30

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 45 cm lång, 3,1 - 5,8 mm bred och väger 10,3g. Springring. Oläslig, svensk tillverkarstämpel, 18K & kattfot. Ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17008

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:45:00

Ring i 23K guld med en ljusblå sten (nött); fattad i 18K guld. Den är 2,7 - 11,4 mm bred, är i storlek 17½ och väger 4,9g. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17009

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:45:30

Diverse defekta / graverade smycken 18K 11,1g BTO inkl. metallnål & pärla.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17010

5 000 kr

2024-05-23 19:46:00

Budledare: yguld1 Antal bud: 1

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:46:00

Ihåligt pansararmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 3 mm brett och väger 2,1g. Karbinhake. Stämplat GHA 750.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17011

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:46:30

Facettslipad ring i 9K rött guld. Den är 2 mm bred, är i storlek 18½ och väger 1,8g. Stämplad SCH 9K.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17012

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:47:00

Pärlmussle-ring i 18K guld med en 4 mm´s odlad pärla. Den är 3,2 - 12,9 mm bred, är i storlek 17¼ och väger 3,3g. Tillverkad 1957 av Heribert Engelbert i Stockholm. Kattfot. Signaturstämplad Stigbert.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17013

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:47:30

Carmoséring i 18K guld med en grön & vita stenar. Den är 1,5 - 7,4 mm bred, är i storlek 17¼ och väger 1,0g. Stämplad GHA 750.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17014

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:48:00

Berlock i 18K guld med en grön & vita stenar. Den är Ø 7,5 mm, är 14,3 mm lång inkl. ögla och väger 0,5g. Stämplad GHA 750.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17015

Stänger: 2024-05-23 19:48:30

Ring i 18K guld med en vit sten. Den är 1,5 - 5 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 1,2g. Stämplad GHA 750.

Auktionsnummer: SE73.20240523.A17016

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-23 19:49:00