Auktion pågår nu, 390 st utrop

Träffar: 3572   « Föregående 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 179 Nästa »

Kedja Venezia, längd 49cm, bredd 1mm, slitage, silver. Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57116

25 kr

Silver / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:43:00

Ring, stl 20, bredd 5mm, slitage, gravyr, 925/1000 silver.  Vikt: 5,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57117

50 kr

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:43:30

Hänge med mabépärla, ca 30x 13mm, slitage, någon mindre spricka, 18K.  Vikt: 2,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57118

1 800 kr

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:44:00

Ett udda örhänge, defekt, 18K.  Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57119

1 100 kr

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:44:30

Hänge med opaler, ca 40x15mm, slitage, sprickor, 14K. Vikt: 3,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57120

1 500 kr

Stänger: 2024-05-22 20:45:00

Collier med odlade pärlor, längd 41cm, bredd 6mm, pärlor med slitage, 18K. Vikt: 5,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57121

3 200 kr

Guld / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:45:30

Mikhail Chemiakin född. 1943, akvarell/gouache, Full Moon 1, 1984, ca 76,5x57cm, rammått ca 99x78cm Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57122

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:46:00

Ett snapsglas, Gunnar Cyrén,

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57123

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:46:30

Ett par örhängen med fasetterade bergkristaller, höjd 20mm, bredd 8mm, 18K guld                       Vikt: 3,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57124

1 500 kr

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:47:00

Reservoarpenna, Mont Blanc, guldpläterat stift 14K guld, slitage, ej funktionstestad/bläck saknas, stiftet något böjt.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57125

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:47:30

Ljusstake vänskapsknuten höjd ca 15,5cm, Svenskt Tenn, formgivare Josef Frank, mässing Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57126

1 400 kr

Budledare: dannyr Antal bud: 1

Möbler & design / Belysning Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:48:00

Två pennor, tuschpenna samt kulspetspenna, Waterman, Walnut Brown, båda med torkat tusch/bläck, slitage.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57127

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:48:30

Bojan/ingefärskrus, Kina, 1800-tal, dekor av flodlandskap, saknar lock, ålderbetingat slitage, höjd ca 16cm

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57128

Keramik, porslin & glas / Asiatiskt Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:49:00

Ett par örhängen med odlade Golden South Sea pärlor, Ø 13mm, höjd på pärlor 15mm, höjd inklusive krokar 30mm, tydliga ytfel på pärlor, grova krokar, 8K guld (333/1000) Vikt: 7,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57129

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:49:30

Ring, slät, gravyr, stl: 17¼, bredd 4mm,  gravyr, 18K guld Vikt: 5 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57130

3 000 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:50:00

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57131

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:50:30

Armring slät, öppningsbar, ihålig, ca Ø64mm, bredd 4mm, ytslitage, 18K.  Vikt: 9,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57132

5 800 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:51:00

Ring, Bvlgari, B.zero1, ett band, stl: 56 (17¾), ref: AN852260, snr: FLYLL3, inköpt på NK Juvelsalong 2016, 18K gulguld, vikt 8,0g med certifikat, originalask samt ytterkartong.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57133

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:51:30

Diverse guld, kedja samt två hängen, defekt, 18K. Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57134

1 700 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:52:00

Armband, Ankarlänk, längd 21cm, bredd 8mm, Leif Karlin, Leffes Guld, Stockholm, 2003, slitage, 18K. Vikt: 59,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57135

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:52:30