Träffar: 23   [1] 2 Nästa »

Bärbar dator Apple Macbook...

Ring med odlad saltvattenp...

Herrur Chopard L.U.C 3.96,...

Två Gafflar med monogram, ...

Skål med lock, Rosenthal Studio Linie, höjd 7,5cm, Ø 12cm Vikt: 0 g

Skål med lock, Rosenthal S...

Ströare, Jacob Engelbert Sundberg, Sundsvall 1855, dekor av akantusblad, längd 22cm, slitage, mindre skev, någon mindre bristning, silver.  Vikt: 52 g

Ströare, Jacob Engelbert S...

Ströare, tillverkad av Pehr Zethelius, Stockholm år 1807, med vapengravyr från grevliga ätten Reenstierna, längd 18,5cm, något buckligt skaft, sprickor, silver Vikt: 59,3 g

Ströare, tillverkad av Peh...

Tavla, akvarell, Johan-Fredrik Isberg, monogramsignerad, "Överståthållarämbetets gård", föreställande Tessinska palatset, Stockholm, bildyta ca 15,5x10cm, ej examinerad ur ram. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla Robert Högfeldt, spegel spegel på väggen där.., blandteknik, stl ca31x23cm, signerad, gulnad, ej examinerad ur ram. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla Robert Högfeldt, spe...

Ett par skor Tod´s, Gommini Tronchetto stl 40, brun, skopåse samt kvitto (ny pris 4499kr dec-2019). Vikt: 0 g

Ett par skor Tod´s, Gommin...

Matta, orientalisk, figural, bomull på silkesvarp, ca 113x72cm.   Vikt: 0 g

Liten kakspade, längd ca 14,8cm, otydliga stämplar år 1944, silver Vikt: 23,5 g

Liten kakspade, längd ca 1...

Matta, röllakan, 222x168cm, fläckar Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Matta, röllakan, 222x168cm...

6 st Serietidningar, Kalle Anka år 1951:8, 1961:11, 1972:7, Daffy 1966:5, Walt Disneys serier (Musse Pigg) 1972:8, Dennis 1961:19, fläckar mm. Vikt: 0 g

Mapp "3 Motiv" med tre färglitografier, Lars Norrman, signerade och numrerade, bladstorlek ca 36x54cm, samtliga med något gulnad passepartout märkt Svenska Fläktfabriken, mapp med slitage, ej ramade.  Vikt: 0 g

Mapp "3 Motiv" med tre fär...

Figurgrupp, porslin, dansande kvinnor, Royal Dux, höjd ca 33cm, slitage, några avslagna fingrar.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål, glas, delvis sandgju...

[1] 2 Nästa »