Träffar: 3772   « Föregående 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 189 Nästa »

Collier, längd 45cm, bredd 13,5mm, slitage, silver 830/1000.  Vikt: 28,4 g

Collier, längd 45cm, bredd...

Armband Bismarck, längd 18,5cm, bredd 9mm, bucklig låsåtta går ej att stänga, silver 830/1000.  Vikt: 21,7 g

Armband Bismarck, längd 18...

Mugg, Mumin, Mugg blå, Målande mumintroll/ Muki sininen (1990 - 96). Motivet kommer bland annat från serien "Mumin till sjöss", illustration Tove Jansson, formgiven av Tove Slotte, stämplad Arabia Finland, höjd 8cm, Ø8,5cm, porslin, mindre färgbortfall, bruna fläckar, samt bruksslitage

Mugg, Mumin, Mugg blå, Må...

Mugg, Mumin, Mugg Grön, Målande mumintroll/ Muki sininen (1990-93). Motivet kommer från serien "Mumin börjar ett nytt liv", illustration Tove Jansson, formgiven av Tove Slotte, stämplad, Arabia, Finland, höjd: 8cm, Ø8,5cm, porslin, nagg/tillverkningsfel vid mynning, viss färgbortfall/slitage

Mugg, Mumin, Mugg Grön, M...

Mugg, Mumin, Mugg Rosa, Rosa seriemugg/ Muki roosa (1990 - 93). Motivet kommer från serien "Mumin blir kär", illustration Tove Jansson, formgiven av Tove Slotte, stämplad Arabia Finland, höjd 8 cm, Ø8,5cm, porslin, mindre färgbortfall och viss bruksslitage

Ljushållare, Orrefors, Olympiska elden, 13cm, klarglas  Skickas med paket.

Ljushållare, Orrefors, Oly...

Vinkaraff Menu "New Norm", höjd: 22cm, diameter: 16,5cm, tillverkningsfel på glas, ytterkartong Skickas med paket.

2 Dricksglas, Studio Glashyttan Åhus, höjd: ena 11cm ena 11,5cm bredd: 4-10cm/4-11cm, kristallglas, ytterkartong Skickas med paket.

Karaff, Iittalla, Kartio, höjd: 22cm, bredd: 10cm, glas, ytterkartong  Skickas med paket.

Karaff, Iittalla, Kartio, ...

Ljuslykta, Nybro Crystal Sweden, höjd: 10cm, bredd: 10cm, glas, ytterkartong Skickas med paket.

Ring med granater, stl: 16½, bredd: 6,3-2,3mm, förgylld silver 925/1000 Vikt: 1,5 g

Ring med granater, stl: 16...

Mynt 2st, 2kr och 5kr, silver 400/1000 Vikt: 31,9 g

Diverse kedjor, silver 925/1000.  Vikt: 30,6 g

Två skedar, silver 830/1000.  Vikt: 26,2 g

Två skedar, silver 830/100...

Kakspade med dekor, längd 18cm, silver 830/1000.  Vikt: 31,2 g

Kakspade med dekor, längd ...

Skulptur, Orrefors, Formgivare Erika Lagerbiekle "Absolut Vodka", höjd: ca 22,5cm, glas, signerad, smärre repor, certifikat av orrefors, ytterkartong Skickas med postpaket.

Sex teskedar, längd 12cm, med etui, gravyr, silver 830/1000.  Vikt: 56,7 g

Sex teskedar, längd 12cm, ...

Tolv skedar, längd 11,5cm, gravyr, med etui, silver 830/1000. Vikt: 153,5 g

Tolv skedar, längd 11,5cm,...

Ring, stl 19¼, bredd: 4mm, Schalins, gravyr, 18K  Vikt: 5,7 g

Ring, stl 19¼, bredd: 4mm,...

Objektiv, Olympus Micro, Slash Proof, M.Zuiko Digital, 12-40mm, 1:2.8, 0,2m/0.66ft, serienr: AC5200190, repigt UV-filter Kenko Smart ND8 Slim 62mm, slitage, ej funktionstestad Vikt: 0 g