Auktion pågår nu, 459 st utrop

Träffar: 4119   « Föregående 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 206 Nästa »

Ring, stl 18, bredd 1,5-5,5mm, 18K Vikt: 2 g

Ring med pärlor och röd sten, stl 18¼, bredd 2-6mm, gravyr, pärla saknas, ojämn skena, 18K, bruttovikt 2,3g Vikt: 2,3 g

Ring med pärlor och röd s...

Collier med hänge  Karl-Erik Palmberg, Alton, 1960-tal, längd 60cm, brons Vikt: 0 g

Collier med hänge Karl-Er...

Headset till PC, SteelSeries Siberia 840, laddare, instruktionsbok, originalkartong Skickas med paket.

Kryddset, 5 delar, schatull, David Andersen &Co, Stockholm, år 1920, koboltblått glas, defekt gångjärn på senapsskål, en glasinsats saknas, skedar saknas, importstämpel, 830/1000 silver. Bruttovikt 425,9g Vikt: 425,9 g

Tavla "Wilhelm Olson" olja på duk, uppfodrad på papp, Agnes Börjesson (1827-1900), bildmått: ca 23x23cm, ramad (krackeleringar, färgbortfall, repor, smuts, sliten ram) Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla, färglitografi, Olle Bonniér, numrerad 279/710, daterad -56, bildmått ca 52x41,5cm, ramad, ej examinerad ur ram, missfärgning på passepartout, slitage på ram Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla, färglitografi, Olle...

Glasblock, uggla i relief, Rune Strand, Strömbergshyttan, höjd 16cm, bredd 14,5cm, etikettmärkt, repor Vikt: 0 g Skickas med paket.

Fem program, Wally Revyn, Oscarsoperetten Blåjackor Gustav Wally, Vasateaterns Operett-Saison, Vasateatern Rose-Marie, ca 1920-40-tal.  Vikt: 0 g

Kedja Pansar vitguld, 39cm, 18K 2,7g Vikt: 2,7 g

Brosch vitguld med diamanter, 1xca0,02ct, 6xca0,01ct, 18K Vikt: 2,3 g

Brosch med ljusblå sten, Ø35mm, 18K Vikt: 11,1 g

Brosch med ljusblå sten, ...

Mynt, Brittisk sovereign, 1963, Ø22mm, 22K Vikt: 8 g

Armband Kejsarlänk, ihålig, 21,5cm, bredd 5mm, 14K Vikt: 10,8 g

Armband Kejsarlänk, ihåli...

Ring slät, stl 19¼, bredd 4mm, graverad, 18K Vikt: 4,6 g

Ring slät, stl 19¼, bredd...

Ring slät, stl 18¼, bredd 8mm, 9K Vikt: 8,7 g

Ring slät, stl 18¼, bredd...

Ring slät, stl 20, bredd 5mm, SCH, graverad, 18K Vikt: 8,1 g

Ring slät, stl 20, bredd 5...

Hänge, id-bricka, graverad, 14K Vikt: 5,3 g

Hänge, id-bricka, graverad...

Hänge, Camé, 28x22mm, år 1947, 18K  Vikt: 5,5 g

Hänge, Camé, 28x22mm, år...

Hänge, ridstövel, 2cm, liten glipa i öglan, 18K Vikt: 0,4 g

Hänge, ridstövel, 2cm, li...