Auktion pågår nu, 184 st utrop

Träffar: 4353   « Föregående 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 218 Nästa »

Smörkniv, rostfritt blad/fyllt skaft, längd ca 17,3cm, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1965, bruttovikt: 50,9gram, silver Vikt: 50,9 g

Smörkniv, rostfritt blad/f...

Smörkniv, rostfritt blad/fyllt skaft, längd ca 17,3cm, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1965, bruttovikt: 52,2gram, silver Vikt: 52,2 g

Smörkniv, rostfritt blad/f...

7 Gafflar, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, längd ca 18,3cm, silver Vikt: 284,7 g

4 Gafflar, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, längd ca 16cm, silver Vikt: 123,6 g

6 Skedar Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, längd ca 18,2cm, silver Vikt: 270,6 g

2 Gafflar, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, längd ca 61,5cm, silver Vikt: 61,5 g

12 Moccaskedar Matsilver Ab 1950-tal, längd ca 10cm, silver Vikt: 132,2 g

Armring med sten i grönt glas, folierad, & seedpärlor, 18K, reglerbar Ø 5,5cm-6cm, bredd ca 4-15mm, utländska stämplar, graverad, 18K Vikt: 9,9 g

Armring med sten i grönt g...

Armband lagning, längd ca 16cm, bredd ca 6mm, 18K Vikt: 17,2 g

Armband lagning, längd ca ...

Ring med odlad pärla Ø 7mm, KA 1937, stl: 17, 18K Vikt: 1,8 g

Ring med odlad pärla Ø 7m...

Ring med vit sten, graverad, stl: 16 ¾, bredd ca 5-12mm, 18K Vikt: 7,1 g

Stelt armband ca 6,5x5,5, bredd ca 5mm, ihåligt, säkerhetskedja saknas, engelska stämplar, bucklor, silver Vikt: 6,7 g

Hänge, längd ca 5,8cm, bredd ca 3,5cm, saknar stämplar, silver Vikt: 11,3 g

Hänge, längd ca 5,8cm, br...

Ring vitguld med gammalslipade diamanter ca 7x0,20ct (en sten sprucken defekt/nagg), stl: 16, 18K Vikt: 4,8 g

Stelt armband med lila stenar i glas, i metall, ca 6x5cm, med säkerhetskedja i metall Vikt: 23 g

Hänge med odlade halvpärl...

Hänge, bjällra, ihåligt, med 2 hål, längd ca 5cm, bredd ca 38mm, silver Vikt: 18,4 g

Hänge, bjällra, ihåligt,...

Hänge hjärta, ihåligt, repigt, längd ca 68mm, bredd ca 55mm, 925/1000 silver Vikt: 28,6 g

Hänge hjärta, ihåligt, r...

Hänge i gulmetall med camé, längd ca 45mm, bredd ca 33mm, slitage Vikt: 7,9 g

Hänge i gulmetall med cam...

Brosch/camé, Möllenborg, ...