Auktion pågår nu, 13 st utrop

Träffar: 3628   « Föregående 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 182 Nästa »

Tavla, Wes Lang signerad a tergo If You Were Still Here Id Admit That I Am An Asshole, 2006 Blyerts på papper 32 x 24 cm Ramad (glas) uppfästningshål Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla, Jules de Balincourt signerad a tergo, Seeing the Scene and Then Forgetting, 2006, olja på pannå ca35x28cm, ramad Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla, Tracy Emin signerad höger nedre hörn Insane Reflection, 2006 Screen-tryck 63/200 på bomull med handsydd 28x38 cm Ramad (glas) Skickas med postpaket.

Tavla, Nan Goldin Cookie in the NY Inferno, NYC, 1985 Cibachrome print bildyta ca59x39 cm, ramad, (glas), möjligen signerad a tergo, ej examinerad ur ram Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla, Katherine Bernhardt, in a trance, 2006, akryl på duk ca71x56 cm, ramad, signerad a tergo Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Collier, genombrutna klot, längd 46cm, bredd 12mm, ojämnheter, ej stämplat, 21K. Vikt: 40,8 g

Armband, tvåradigt, genomb...

Ring med diamanter 4x ca 0,05ct, stl 18½, bredd 2,5-3mm, en sten saknas, klor med slitage, bucklor, ej stämplad, 21K. Vikt: 2,6 g

Ett par örhängen, genombrutna klot, höjd 45mm, ojämnheter, ej stämplade, 21K.  Vikt: 9,4 g

Ett par örhängen, genombr...

Tavla, träsnitt Eddie Martinez, utan titel, numrerad & signerad 23/30, 43x64cm, oramad, reva på kant Skickas med postpaket.

Tavla, träsnitt Eddie Mart...

Ring med kuddslipad akvamarin, ca 35,00ct, 20,8x21,5mm, stl 18, skenans bredd 5,7mm, mindre nagg på rondisten, ngt lös i fattning, tillverkad av Kaplans, Stockholm 2004, 18K vitguld Vikt: 30,8 g

Ring med briljantslipade diamanter, totalt 0,58ct, kvalitet TW/VS enligt gravyr, stl 16¾, skenans bredd 7,9mm, repor, platina och 18K vitguld Vikt: 29,6 g

Ring med Kalcedon, sliten, stl: 16½, bucklig skena, stämplad JP, årsstämpel saknas, 18K Vikt: 4,5 g

Ring med onyx, stl: 21 ¼, , bucklig skena, otydliga  stämplar år 1930, 18K Vikt: 8,6 g

Ring med onyx, stl: 21 ¼, ...

Ring med emalj, stl: 24, bredd ca 7mm, graverad, stämplad GTS, 18K Vikt: 8,2 g

Hänge/brosch med odlad pärla Ø 4mm, längd ca 34mm, bredd ca 23mm, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB 1963, 18K Vikt: 2,4 g

Hänge/brosch med odlad pä...

Ring med safir (sliten), defekt fattning, diamanter ca totalt 0,28ct, 1 diamant möjligen syntetisk, stämplar saknas, stl: 17 ¼, 18K Vikt: 4,3 g

Ring med stenar, sliten, stl: 16, 18K Vikt: 2,7 g

Hänge med vit sten, längd ca 15mm, bredd ca 8mm, 18K Vikt: 1,5 g

Hänge med vit sten, längd...