Träffar: 4282   « Föregående 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 215 Nästa »

Armband Pansar, längd 18cm, bredd 4mm, slitage, lås av/defekt, 18K guld. Vikt: 11,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57229

7 200 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:35:00

Ring med äldre briljantslipad diamant 2,03ct, nagg, kvalitet ca TW(G)/SI, enligt bifogat intyg från C&V Jewellery Escape, ringskena från Cartier med briljantslipad diamant ca 0,05ct, snr: KQJ487,  box från Cartier samt ytterkartong 18K guld, vikt 4,9gr Vikt: 4,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57230

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:35:30

Ring, stl 17¾, bredd 5mm, slitna stämplar, 18K guld.  Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57231

1 200 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:36:00

Brosch med snidad jade med dekor av blommor samt orm, tillverkad av Hugo Strömdahl, Stockholm 1951, längd 59mm, bredd 27mm, 18K bruttovikt 32,3g Vikt: 32,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57232

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:36:30

Fiskerulle Penn Super mariner no 49., made in U.S.A, Penn Fishing tackle mfg.co.phila.pa

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57237

600 kr

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:37:00

Karaff, Argenta, Gustavsberg, Wilhelm Kåge, ca 1940/50--tal, nr: 1217, höjd 30cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57238

1 200 kr

Budledare: nid59 Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:37:30

Glas, Ernst Billgren, Kosta Boda, #7090852, New Friends, höjd ca 9,8cm, Ø 8,4cm

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57239

400 kr

Budledare: gyarados Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:38:00

Ett par ljusstakar i nysilver, nedåt avsmalnande form med dekor av vågbård, GAB, alp z, fyllda, höjd ca 18cm Vikt: 525 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57240

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:38:30

Ring, stl 17½, bredd 5mm, slitna stämplar, 18K guld.  Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57241

1 100 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:39:00

Ring slät, stl 16¾, bredd 5mm, 18K guld.  Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57242

1 100 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:39:30

Ring slät, stl 14¾, bredd 5mm, slitna stämplar 18K guld.  Vikt: 1,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57243

1 100 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:40:00

Guldbit, ca 22x15mm, 18K Vikt: 3,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57244

2 300 kr

Guld / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:40:30

Ring stl 18 ¼, bredd ca 5mm, Guldsmedjan H A Jakobsson 1959, graverad, 18K Vikt: 4,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57245

2 400 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:41:00

Ring, stl: 16 ¾, bredd ca 5mm, Guldsmedjan H A Jakobsson 1960, graverad, 18K Vikt: 3,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57246

2 100 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:41:30

Ring stl: 16 ¾, bredd ca 5mm, Hallbergs Guldsmeds Ab C G 1961, graverad, 18K Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57247

2 100 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:42:00

Collier doserad X-länk ca 46cm,  bredd ca 5-8mm, 18K Vikt: 12,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57248

7 300 kr

Guld / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:42:30

Sigill med gravyr 1820, otydliga stämplar, med Citrin (ograverad) ca 14ct, höjd ca 30mm, 18K Vikt: 8,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57249

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:43:00

Collier 3-radigt, lås med rosenslipade diamanter & smaragd, längd ca 41cm, låsdel ca 30mm, bredd 12mm år 1961, otydliga stämplar, 18K Vikt: 23,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57250

Stänger: 2024-06-05 19:43:30

Ett par ljusstakar, Louis XVI, Frankrike, förgylld brons, slitage, bucklor, bristning, höjd ca 27,5cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57251

Konst & antikviteter / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:44:00

3 Utställningsaffischer, litografiska tryck, ej ramade: L'héritage de delacroix

Auktionsnummer: SE1.20240605.A57252

Konst & antikviteter / Grafik Östermalm

Stänger: 2024-06-05 19:44:30