Din sökning gav 19 träffar. Om du är inloggad som auktion-/webbshopskund kan du spara din sökning och få ett mail så fort en ny vara läggs ut som matchar den.

Träffar: 159   « Föregående 1 ... 6 7 [8]

Snapsglas, Djävul, guld, Nobelserien, Gunnar Cyrén, Orrefors, höjd 16,2cm, etikettmärkt

Auktionsnummer: SE2.20240516.A81080

750 kr

Budledare: bigbuy Antal bud: 2

Keramik, porslin & glas / Övrigt City

Stänger: 2024-05-16 13:36:30

Snapsglas, Djävul, lila, Nobelserien, Gunnar Cyrén, Orrefors, höjd 16,2cm, etikettmärkt

Auktionsnummer: SE2.20240516.A81081

1 000 kr

Budledare: bigbuy Antal bud: 7

Stänger: 2024-05-16 13:37:00

Snapsglas, Djävul, röd, Nobelserien, Gunnar Cyrén, Orrefors, höjd 16,2cm, etikettmärkt

Auktionsnummer: SE2.20240516.A81082

750 kr

Stänger: 2024-05-16 13:37:30

Snapsglas, Djävul, blå, Nobelserien, Gunnar Cyrén, Orrefors, höjd 16,2cm, etikettmärkt

Auktionsnummer: SE2.20240516.A81083

750 kr

Stänger: 2024-05-16 13:38:00

Solglasögon, Ray-Ban Aviator, RB3025, bruksslitage, bortnött fläck på ena glaset, putsduk samt etui

Auktionsnummer: SE2.20240516.A81084

375 kr

Budledare: thanyapon_22 Antal bud: 4

Fashion / Accessoarer City

Stänger: 2024-05-16 13:38:30

Herrur Omega Seamaster 30 Ø 35mm, ref nr. 135.003-62-SC, snr. 19539826, ca år 1962, cal. 286, manuell uppdragning, svart urtavla, originalkrona samt glas (ytliga repor), med slitet läderband

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1627

Klockor / Herrur Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 11:22:00

Taklampa, teak, 1960-tal, två bärnstensfärgade kupor med innerkupor av våffelmönstrat klarglas, längd 40cm, äldre el

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1633

Möbler & design / Belysning Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 11:25:00

Herrur Certina 14K Ø 33,5mm, refnr. EOL. 115.9299.65, quartz, datum, gravyr, går ej (möjligen i behov av service, lite trög krona), repigt glas, sliten urtavla, med defekt läderband, 28,2g (bruttovikt)

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1663

Stänger: 2024-05-19 11:40:00

Herrur Eiger Luxe Automatic Ø 35mm, automat, datum, går men i behov av service (kronan saknas), repigt glas med fläck, gravyr, defekt läderband, repig boett, ca 1960-tal,

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1695

Stänger: 2024-05-19 11:56:00

Fruktfat samt Assiett Rörstrand, Ø21cm och Ø33cm, koboltblå glasyr samt guldbemålad, små glasyrsprickor, omkring 1900-talets mitt, bruksslitage Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1701

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 11:59:00

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1711

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:04:00

Skål på fot, Iittala, Marimekko, höjd 15 cm, Ø12 cm, lila, glas, etikettmärkt,

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1712

100 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Stänger: 2024-05-19 12:04:30

Skål på fot, Iittala, Marimekko, höjd 12 cm, Ø9 cm, blå, glas,  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1713

75 kr

Stänger: 2024-05-19 12:05:00

5 Glasunderlägg/coasters, Kastehelmi, formgivna av Oiva Toikka (1933-2019) för Arabia Wärtsilä, Finland, klarglas, i originalförpackning, troligen 1970-tal, diameter 8,1cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1719

Stänger: 2024-05-19 12:08:00

Ljuslykta, Savoy, Alvar Aalto för Iittala, klarglas, märkt och etikettmärkt, höjd 3,5, 13x10cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1723

50 kr

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:10:00

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1724

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:10:30

Vas och skål på fot, Staffan Gellerstedt (född 1944), blå och orange marmorerad glasmassa, signerade, skålens höjd 10, diameter 20, vasens höjd 22cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1726

Stänger: 2024-05-19 12:11:30

Vas, Bay, Västtyskland, 1970-tal, retro, stämpelmärkt, blå och brun glasyr, höjd 14cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1727

25 kr

Stänger: 2024-05-19 12:12:00

« Föregående 1 ... 6 7 [8]