Auktion pågår nu, 339 st utrop

Träffar: 3572   « Föregående 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 179 Nästa »

1 Sockerskål, längd 10,5cm, höjd 65mm, 1 Gräddkanna, höjd 9,5cm, ur serien Cuba, design Lillemor Mannerheim, 1960-tal, Upsala Ekeby, Gefle Sweden, olivgrön glasyr, stengods  Skickas med paket.

1 Sockerskål, längd 10,5c...

Skulptur, dansande kvinna, höjd 34cm, design Bodrul Khalique för IKEA, 2000-tal, metall Skickas med paket.

Salt- och pepparkar, tupp och höna, höjd 40mm respektive 93mm,  Lomonosov, made in USSR, saknar bottenproppar, porslin

Collier med odlade saltvattenpärlor, längd 43cm, bredd 3,2mm, 18K Vikt: 8,9g

Väska, Louis Vuitton Keepall 55, brun monogramcanvas med detaljer i läder, mått ca 55x31x26cm, snr: DR0127, avtagbar axelrem, lås, nyckel saknas, fläckar på handtag samt läderdetaljer, små fläckar invändigt troligen från bläckpenna, inga tillbehör Skickas med postpaket.

Väska, Louis Vuitton Keepa...

Kaffekanna med lock, höjd 22cm, Blå Blom Gustavsberg, benporslin.   Skickas med paket.

Kaffekanna med lock, höjd ...

Tekanna med lock, höjd 17,5cm, Blå Blom Gustavsberg, benporslin.  Skickas med paket.

Tekanna med lock, höjd 17,...

Muminmugg, Kärlek rosa, Arabia, porslin, höjd: 8cm, märkt QC0623, samtida produktion Skickas med paket.

Muminmugg, Kärlek rosa, Ar...

Muminmugg, Stinky i farten brun, Arabia, porslin, höjd: 8cm, märkt QC0522, samtida produktion Skickas med paket.

Muminmugg, Muminpappan grå, Arabia, porslin, höjd: 8cm, märkt QC1122, samtida produktion Skickas med paket.

Muminmugg, Muminpappan grå...

Muminmugg, Misan gul, Arabia, porslin, höjd: 8cm, märkt QC0522, samtida produktion Skickas med paket.

Muminmugg, Muminmamma, Arabia, porslin, höjd: 8cm, märkt QC1222, samtida produktion Skickas med paket.

Muminmugg, Tofslan & Vifslan röd rubin, Arabia, porslin, höjd: 8cm, märkt QC0822, samtida produktion Skickas med paket.

Huggare, J. Marttiini, Finland, total längd: ca 56cm, skaft i björk, signerad på blad samt slida, slida i läder med bruksslitage

Kniv, J. Marttiini, Ilves, Finland, total längd: ca 36cm, skaft i björk, signerad på blad, slida i läder med små repor

Kniv, J. Marttiini, Finland, total längd: ca 31,5cm, skaft i björk, signerad på blad, slida i läder med små repor

Kniv, J. Marttiini, Ilves, Finland, total längd: ca 23cm, skaft i björk, signerad på blad, sida i läder

Kniv, J. Marttiini, Finland, total längd: ca 19,5cm, skaft i björk, signerad på blad, slida i läder med bruksslitage

Figurin, Katt ur serien Lilla Zoo, Lisa Larson för Gustavsberg, längd 11,5cm,   etikettmärkt, tre nagg på benen, delvis glaserat stengods