Auktion pågår nu, 83 st utrop

Träffar: 3614   « Föregående 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 181 Nästa »

Defekt kedja & ring med sprucken sten i 18K guld; 8,8g BTO.

Ring 18K 5,1g. Gravyr.

Ring 18K 5,1g. Gravyr.

X-länksarmband i 18K guld. Det är 19 cm långt, 7,7 mm brett och väger 11,0g. Kistlås. Kattfot. Nött i länkarna närmast låset.

X-länksarmband i 18K guld....

Ring i 18K guld med en grön sten. Den är 2,1 - 18,9 mm bred, är i storlek 17½ och väger 4,7g. Tillverkad 1945 av Juvelerare Martin Elmblad i Stockholm. Kattfot.

Ring i 18K guld med en grö...

Berlock "bil" i 18K guld. Den är 20,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,8g. Rullande hjul. Stämplad 18K.

Berlock "sumobrottare?" i 18K guld. Den är 16,3 mm lång inkl. ögla och väger 0,7g. Svensk, oläslig tillverkarstämpel, 18K & kattfot.

Diverse defekta smycken 18K 38,1g inkl. två pyttestenar & del av ett stift.

Liisa Vitali: berlock "Leppäkerttu / nyckelpiga" i 14K guld. Den är Ø 20 mm och väger 2,5g. Finska stämplar NW, 585 & S7 (1971).

Liisa Vitali: berlock "Lep...

Pansarkedja i 14K guld. Den är 42 cm lång, 1,1 mm bred och väger 2,0g. Springring. Finska kontrollstämplar & 585.

Ring i 18K guld med en blå sten. Den är 2,8 - 7,6 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,5g. Tillverkad 1967 av Bengt Hallberg Guldsmeds AB. Kattfot.

Ring i 18K guld med en blå...

Diverse defekta smycken 18K 16,2g.

Två ljusstakar i silver. Skavanker & företagsgravyrer. 184,9g 925/1000.

Två ljusstakar i silver. S...

Gaffel & kniv med rostfritt blad i silver. Företagsgravyrer. Gaffeln väger 30,2g. Kniven 62g BTO. 830/1000.

Äldre sked i silver. Den är 19,5 cm lång och väger 43g. Otydliga stämplar.

Äldre sked i silver. Den ...

Vasa i silver: 13 kaffeskedar (120 cm). Samtliga från GAB. De väger 184,6g tillsammans.

Vasa i silver: tårtspade. Den är 23,5 cm lång och väger 58,1g. GAB från 1994.

Vasa i silver: tårtspade. ...

Ulla Winbladh: tolv mockaskedar i silver. De är 100 mm långa och väger 131,9g tillsammans. Namngravyrer på alla. 830/1000.

Ulla Winbladh: två små uppläggningsgafflar i silver. De är 10 cm långa och väger 18,6g tillsammans.

Ulla Winbladh: två små up...

Solglasögon Moscot Lemtosh, storlek 46, smärre repor på skalmen, etui ej original

Solglasögon Moscot Lemtosh...