5 500 kr

(retteph)

Auktnr SE73.20240509.A16898
Varukategori Foto & elektronik
Utropspris 5 500 kr
Aktuellt bud 5 500 kr
Stänger 2024-05-09 19:22:00
Provision 825 kr
Frakt 299 kr

Carmoséörhängen i 18K guld med blå topaser och diamanter 32 x c:a 0,005ct. De är 9,4 x 7,8 mm och väger 2,0g. Stämplade GHA 750.

Carmoséörhängen i 18K gu...

Carmoséberlock i 18K guld med en blå topas och 20 diamanter á c:a 0,005ct. Den är 17,2 mm lång inkl. ögla och väger 1,4g. Stämplad GHA 750.

Carmoséberlock i 18K guld ...

Ring i 18K guld med en diamant 0,50ct (WP enligt gravyr). Den är 2,6 - 5,1 mm bred, är i storlek 16½ och väger 4,8g. Stämplad GHA 750. Nypris idag 21.999kr.

Ring i silver med en blå s...

Armband "Finnfeelings" i silver med spektroliter. Det är 19 cm långt, 12,1 mm brett och väger 13,8g. Viklås. Finska kontrollstämplar från 1999.

Armband i silver. Det är 18,5 cm långt, 6,3 mm brett och väger 31,4g. Kistlås. Stämplat GHA 925.

Armband i silver. Det är 1...

Ring i 18K guld med åtta diamanter á c:a 0,01ct. Den är 1,1 - 1,7 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,1g. Stämplad GHA 750.

Ring i 18K guld med åtta d...

Krokörhängen i silver med mörkblå stenar. De är totalt 32 mm långa och väger 3,2g.

Krokörhängen i silver med...

Ihålig, italiensk collier ...

Carmoséring i 18K guld med en blå topas och diamanter 16 x c:a 0,005ct & 20 x c:a 0,01ct. Den är 1,7 - 11,5 mm bred, är i storlek 17½ och väger 2,9g. Stämplad GHA 750.

Carmoséring i 18K guld med...

Ring i silver med kläppar. Den är 8,2 - 11,8 mm bred, är i storlek 16½ och väger 6,5g. Stämplad 830S G. DUNKER KAUTOKEINO HANDARBEIDE

Ring i silver med kläppar....

Cocktailring i 18K guld med en stor, vit sten (nötta facettkanter). Mittmotivet är Ø 22 mm. Den är i storlek 19½ och väger 11,9g. Tillverkad på Umeå Guld & Gravyr. Kattfot.

Berlock i silver med en lila sten och markasiter. Den är 36,4 mm lång inkl. ögla. En 45 cm lång och 2,5 mm bred singaporekedja i silver medföljer. De väger 8,8g tillsammans.

Defekt armband 18K 7,8g inkl vit sten.

Klackring i 18K guld med en grön sten (repor). Den är 4,7 - 13,9 mm bred, är i storlek 20 och väger 6,2g. Gravyr. Ojämnheter.

Örhängen i vitt guld 18K med två diamanter á c:a 0,05ct. De är Ø 2,85 mm och väger 0,45g. Stämplade CCC 750. Snurrebussar i silver medföljer.

Örhängen i vitt guld 18K ...

Ring i silver. Den är 3,3 - 13,5 mm bred, är i storlek 18¾ och väger 9,7g. Tillverkad 1970 av Heribert Engelbert i Stockholm. Stämplad STIGBERT SWEDEN 925S. Kattfot.

Ring i silver. Den är 3,3 ...

Ring i silver. Den är 5,6 - 8,3 mm bred, är i storlek 20 och väger 15,6g. Stämplad GFAB 925.

Ring i silver. Den är 5,6 ...

Se kontorets övriga auktionsvaror