Auktion pågår nu, 205 st utrop

Träffar: 3643   « Föregående 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 183 Nästa »

Ett par örhängen med hängande odlade pärlor, Ø 7mm, höjd 25mm, skruvsystem, 18K guld Vikt: 2,4 g

Ett par örhängen med hän...

Ring, halvallians, med carréslipade rubiner samt prinsesslipade diamanter 1 x ca 0,25ct, 2 x ca 0,15ct, kvalitet ca W-TCr(H-I)/VS, stl: 15¾, 18K vitguld Vikt: 3,8 g

Ring, halvallians, med car...

Ett par örhängen, briljantslipade diamanter, 2 x ca 0,12ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/SI2-P1, stift, 18K vitguld  Vikt: 1 g

Ett par örhängen, briljan...

Kedja, Ankarlänk, längd 65cm, bredd 1,5mm, 8K guld Vikt: 4,2 g

Kedja, Ankarlänk, längd 6...

Ring med 8st briljantslipade diamanter, totalt 0,20ct enligt gravyr, tillverkad  av Gustaf Dahlgren & co, Malmö 1983, stl: 16, 18K vitguld Vikt: 4,8 g

Hänge med rutilkvarts (bergkristall med svarta turmalinnålar) samt åttkantsslipade diamanter 20 x ca 0,01ct, höjd 38mm, bredd 27mm, 14K guld Vikt: 5,5 g

Hänge med rutilkvarts (ber...

Ring med briljantslipade diamanter, kvalitet ca W(H)/SI-Piqué, totalt ca 2,00ct, stl: 18½, bredd 3-13mm, 14K vitguld Vikt: 8,9 g

Ring, karmosémodell, med gammalslipade svagt bruntonade diamanter 7 x ca 0,08ct, en sten med flertalet nagg, samt 1 x ca 0,25ct, totalt ca 0,80ct, varierande kvalitet, stl: 18¼, tillverkad av Kå-Ce Guldsmedja AB, Stockholm 1990, 18K vitguld Vikt: 4,4 g

Ring, karmosémodell, med g...

Ring med briljantslipad diamant ca 0,15ct, nagg, kvalitet ca W(H)/VS, slitna klor, stl: 16¾, 14K guld Vikt: 1,4 g

Ring med trapets-, samt baguetteslipade diamanter, en diamant med kraftigt nagg, totalt ca 0,20ct, stl: 17¼, 14K guld  Vikt: 2,5 g

Ring med briljantslipade-, samt baguetteslipade diamanter, totalt 1,00ct enligt gravyr, stl: 17, 14K vitguld  Vikt: 6,1 g

Ring med briljantslipade diamanter 80 x ca 0,01ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS-SI, 2 stenar med nagg, stl: 16¼, platina Vikt: 11,7 g

Ring med rosa safir ca 0,75ct, samt trapetsslipade diamanter 2 x ca 0,05ct, stl: 17, tillverkad av Euro findings, London, platina Vikt: 3,5 g

Ring med briljantslipade diamanter 5 x ca 0,10ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS, stl: 17, platina Vikt: 8,7 g

Diverse guld, skadat/defekt, 18K  Vikt: 8,5 g

Ring med syntetiska vita spineller, finska stämplar från Helsingfors, stl: 17¾, tillverkad av Peltonen & Kni, Alppikulta Oy, Helsingfors 1951-1969, 14K guld Vikt: 1,7 g

Ring med tre syntetiska spineller, tillverkad av Olof Pettersson AB, Stockholm 1962, stl: 17, 18K guld  Vikt: 2,4 g

Hänge i form av en vindsurfingbräda, en del av, höjd 17mm, bredd 12mm, 18K guld Vikt: 1,7 g

Hänge i form av en vindsur...

Ett par örringar med mönsterdekor, höjd 17mm, 14K guld Vikt: 1,1 g

Ett par örringar med möns...