Auktion pågår nu, 83 st utrop

Träffar: 3614   « Föregående 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 181 Nästa »

Fickur, Helios, Savonette, 2st boetter i guld, innerboett i metall, Ø50mm, boettnummer 827, små bucklor finns, bruttovikt 87,2g

Ring med citrin 15 x 12mm, Stigbert, stl: 18¼, bredd framtill: ca 9mm, citrin med små nagg, 18K Vikt: 8,1 g

Ring Georg Jensen Fusion, trefärgad, tredelad med diamanter, 8xca 0,01-0,03ct, stl 19, 58NK, 18K 19,5g

Ett par örhängen vitguld med diamanter ca 0,636ctv/st, stoppers i plast och stål, 18K Vikt: 4,5 g

Ett par örhängen vitguld ...

Vas silverfot med blå glasinsats, 16cm, Ø10cm, liten flisa borta på kanten, S800/1000, silvervikt 129,2g, bruttovikt 399,2g

Vas silverfot med blå glas...

Figurin, Ludwigsburg, Tyskland, 19cm, barnänglar,  målad polykrom och förgylld dekor, sent 1700-tal, avskavt på ena handen

Mugg, Mumin, Kontor / Toimisto (1996 - 2002). Motivet kommer bland annat från serien "Mumin och medborgarkänslan". Stämplad, Arabia, Finland. Höjd 8 cm, Ø 8,5 cm, rymmer 0,3L. Porslin, mugg nr 11

Mugg, Mumin, Fred / Rauha (1996 - 2002). Motivet kommer bland annat från ett vykort som Tove Jansson gjorde för organisation Amnesty. Stämplad Arabia, Finland. Höjd 8 cm, Ø 8,5 cm, rymmer 0,3L. Porslin, mugg nr 10

Mugg, Mumin, Ritning / Piirustus (1996 - 2002). Motivet kommer bland annat från serien "Muminvinter". Stämplad, Arabia Finland . Höjd 8 cm, Ø 8,5 cm, rymmer 0,3L. Porslin, mugg nr 9

Mugg, Mumin, Snölykta / Lumilyhty (säsongsmugg vintern 2007). Motivet kommer från boken "Trollvinter". Stämplad Arabia, Finland. Höjd 8 cm, Ø 8,5 cm, rymmer 0,3L, mugg nr 36

Mugg, Mumin, Snölykta / Lu...

Mugg, Mumin, Vinterbrasa / Talvinuotio (säsongsmugg vintern 2008). Motivet kommer från berättelsen "Den farliga vintern". Stämplad, Arabia, Finland. Höjd 8 cm, Ø 8,5 cm, rymmer 0,3L. Porslin, mugg nr 41

Mugg, Mumin, Mumindagen / Muumin päivä (2018). Motivet kommer från en teckning i en brittisk dagstidning. Specialmugg med presentförpackning för Mumindagen 9 augusti. Stämplad, Arabia, Finland. Snr: CR0318. Höjd 8 cm, Ø 8,5 cm, rymmer 0,3L, Porslin. Originalkartong, mugg nr 87

Barnservis, Mumin, Kometen kommer/ Muumipeikko Ja Pyrstötähti (2001-2003), Mugg, Höjd: 7 cm, Bredd: 9 cm, Diameter: 7 cm, 0,2L, Tallrik Diameter: 18 cm Höjd: 3,5 cm, Stämplad Arabia Finland, Vitroporslin, serienummer 5

Systemkamera Sony A1, batteriladdare, 2 batterier, kamerarem (oanvänd), USB-kabel, manual, Sony Tough minneskort 80GB, originalkartong, inköpt 2021, totalt 4901 exponeringar, några mindre bruksmärken, cirka 10 svaga vertikala linjer på displayen som syns i vissa vinklar mot ljuset, även när displayen är släckt, påverkar inte bilderna.

Ring, stl 16¾, bredd 5mm, Schalin, gravyr, 18K. Vikt: 3,6 g

Ring, stl 16¾, bredd 5mm, ...

Fickur, Alpina, Ø47mm, 14K i boett, innerboett i metall, defekt boett, bucklor, gravyr, 14K. Bruttovikt: 69,5gram.

Fickur, Alpina, Ø47mm, 14K...

Bälte med cabochonslipade ...

10 kaffeskedar Svenska Floran, 10cm, Gewe, silver 830/1000. Vikt: 90,7 g

7 kaffeskedar två storlekar 10,8cm, 12cm, Gab, silver 830/1000, Vikt: 83 g

7 kaffeskedar två storleka...