Träffar: 3952   « Föregående 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 198 Nästa »

Ett par solglasögon, Louis Vuitton,  Petal Square, Z1629U, tvåtonade glas, gul/blå, guldfärgad metall, slitna skalmar, repiga glas, manuall, fodral, kvitto Vikt: 0 g

Ett par solglasögon, Louis...

Dalahäst, Ulrica Hydman-Vallien, Tulipdekor i rött och gult mot blå botten, signerad, naggad på samtliga ben samt öron, höjd ca 17cm, längd ca 14cm.

Dalahäst, Ulrica Hydman-Va...

Gummistövlar Louis Vuitton, boots drop flat half boot, stl 37, repor, smuts, använda, dustbag, box.

Gummistövlar Louis Vuitton...

Tavla, färglitografi, Bo-Åke Adamsson, signerad EA, bildmått ca 30x23cm, ramad, ej examinerad ur ram Skickas med postpaket.

Tavla, färglitografi, Bo-...

Vas Mutter, Skultuna 1607, höjd ca 18½, Ø ca 6,5cm, år 1993, bruksslitage

Två supkoppar, "Till firandet av år 2000, Nytt sekel- Nytt Millenium, Skål för nya tider, originalask, skadad ask, 925/1000 silver  Vikt: 57,9 g

Två supkoppar, "Till firan...

Fiol med stråke i miniatyr, längd ca 23,5cm, spricka, fodral

Fiol med stråke i miniatyr...

Figurin Lejon ur serien Afrika, Lisa Larson för Gustavsberg, höjd ca 14cm, bredd ca 12cm, stämpelmärkt,

Figurin Johanna ur serien Larsons ungar, Lisa Larson Gustavsberg, tillverkningsår 1962-80, stämpelmärkt Lisa L, Sweden, glaserat stengods, blek i glasyren, glasyrdefekter

Väska Louis Vuitton Damier Keepall 55 liter, Graphite Canvas, mått ca 55x31x25cm, avtagbar axelrem, utsida med smärre, skavmärken/repor, dustbag,

Väska Louis Vuitton Damier...

Vas/skål, Lisa Larson ur Serien Thalia, Gustavsberg, 19601969, höjd ca 8cm, Ø12cm, tillverkningsdefekt i glasyr, mindre nagg, repor, etikettmärkt,

Vas/skål, Lisa Larson ur S...

Figurin Häst ur serien Lillskansen, Lisa Larson (1931-2024), Gustavsberg, höjd ca 8,5cm,

Figurin Häst ur serien Lil...

Figurin, Bulldog, ur serien Minikennel, Lisa Larson, Gustavsberg, stengods, höjd ca 7cm, signerad,

Figurin Mei, Lisa Larson för Gustavsberg, ur serien All Världens Barn, höjd 10cm, stämpelmärkt,

Figurin Mei, Lisa Larson f...

Figurin Syd, ur serien All världens barn, formgivare Lisa Larson, Gustavsberg, höjd 10,5cmstengods, stämpelmärkt,

Figurin stengods, "Murre Maxi", beige, formgiven av Lisa Larson, K-studion Gustavsberg, höjd 35cm, signerad, stearinrester,

Två Skålar, "Kronskålen", porslin, formgiven av Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 7cm, Ø10,5cm,

Två Skålar, "Kronskålen"...

Skål, "Kronskålen" Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 9,5cm, Ø18,5cm, porslin med gulddekor

Skål, "Kronskålen" Gunnar...

Skål, Satellite, Bertil Vallien, höjd  10cm, bredd 16cm, Kosta boda, nr 09267, signerad, klistermärke

Skål, Satellite, Bertil Va...

Vas "Fiskvas", Kosta Boda, Kjell Engman, höjd 30cm, bredd 12,5cm, signerad, etikettmärkt, 49611,  Skickas med postpaket.