Träffar: 3636   « Föregående 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 182 Nästa »

Vas, höjd ca 18cm, Ø6cm, Argenta 1029 III, design Wilhelm Kåge Gustavsberg, fiskdekor i silver, micronagg vid mynning   Skickas med paket.

Vas, höjd ca 18cm, Ø6cm, ...

Vas, höjd 23cm, Ø12-16cm, Margareta Hennix, Gustavsbergs Studio, modell blåklocka, 1960-tal, genomgående spricka, handmålad keramik Skickas med paket.

Vas, höjd 23cm, Ø12-16cm,...

Skulptur, Torn, höjd 17,5c...

Ljusstake, Skultuna, Opaque Objects, mässing, höjd: 16,5cm, bottenplattans bredd: 7cm, stämpelmärkt, smärre repor Skickas med paket.

Vas, höjd 20cm, Ø64mm, Karneval, design Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, 256.X, målare Sigrid Richter, mynningsnagg och nagg nedtill och undertill, fajans Skickas med paket.

Vas, höjd 20cm, Ø64mm, Ka...

Figurin, flicka med höns, Goebel, porslin, höjd: ca 13,5cm, märkt i botten

Figurin, flicka med höns, ...

Figurin, pojke med leksakshäst, MJ Hummel, Goebel, porslin, höjd: ca 11,5cm, märkt i botten, litet nagg vid bottenplatta

Figurin, pojke med leksaks...

Flaskschatull med två glas...

Ljusstake, mässing, höjd: ca 22cm, bottenplattans bredd: 16cm, repor och nagg Skickas med postpaket.

Ljusstake, mässing, höjd:...

Vas, höjd 17cm, bredd 24,5cm, Karneval, design Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, 231L, målare Marianne Preissler, litet mynningsnagg och litet nagg undertill, fajans Skickas med postpaket.

Vas, höjd 17cm, bredd 24,5...

Miniatyrvas, höjd 38mm, signerad Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, glaserat stengods

Miniatyrvas, höjd 38mm, si...

Vas, höjd 21,5cm, bredd 15cm, Karneval, design Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, 230-J, målare Eva Regvall Carlsson, litet mynningsnagg, fajans Skickas med postpaket.

Vas, höjd 21,5cm, bredd 15...

Clutch, Louis Vuitton, Utility Supple Clutch Damier Graphite, canvas med läderdetaljer, mått ca 27x19,5x3,5cm, modellnummer N60324, snr: R15210, gott skick, kvittokopia 2021 Louis Vuitton Birger Jarlsgatan 9900kr, inga tillbehör

Skål, höjd 9,5cm, Ø18,5cm, kronskålen, Gunnar Nylund, Rörstrand, porslin med gulddekor Skickas med paket.

Skål, höjd 9,5cm, Ø18,5c...

7 muggar, höjd 10cm, Ø10cm, "Den officiella bröllopsserien", Rörstrand, 2010, ljusblå mönster med guldkant, porslin Skickas med postpaket.

7 muggar, höjd 10cm, Ø10c...

Väska, Louis Vuitton, Montaigne MM Monogram Empreinte, svart läder med guldfärgade beslag, mått ca 31x21x15cm, modellnummer: M41048, snr: SP4174, avtagbar axelrem, lås och nycklar, kvitto Louis Vuitton Birger Jarlsgatan 2015, fläckar och slitage invändigt, smärre färgbortfall på beslag, kantveck

Väska, Louis Vuitton, Mont...

1 Sockerskål, längd 10,5c...

Skulptur, dansande kvinna, höjd 34cm, design Bodrul Khalique för IKEA, 2000-tal, metall Skickas med paket.

Salt- och pepparkar, tupp och höna, höjd 40mm respektive 93mm,  Lomonosov, made in USSR, saknar bottenproppar, porslin