Auktion pågår nu, 573 st utrop

Träffar: 3627   « Föregående 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 182 Nästa »

8 kaffeskedar, längd 12cm, modell Disa, MGAB, år 1952, 830/1000 silver Vikt: 115,6 g

8 kaffeskedar, längd 12cm,...

7 kaffeskedar, längd 11cm, jugendstil, förgyllda blad, GAB, år 1914, 830/1000 silver Vikt: 75,9 g

7 kaffeskedar, längd 11cm,...

Mockasked, längd 10cm, GAB år 1967, 830/1000 silver Vikt: 8,1 g

Mockasked, längd 10cm, GAB...

Id-bricka, gravyr, 18K Vikt: 1,6 g

Herrur, Omega, Ø36mm, tuxe...

Sardingaffel, modell: Rosenholm, ca 14cm, Guldsmedsaktiebolaget GAB, smärre repor, silver 830/1000 Vikt: 29,5 g

Armbandsur Certina Blue Ribbon, Ø34mm, datum, automat, plexiglas, Refnr 5801102, #5097124, 1960-tal, stål, repor, saknar sprintar och armband

8 Bordsgafflar, modell: Rosenholm, 17,5cm, Guldsmedsaktiebolaget GAB, smärre repor, silver 830/1000 Vikt: 316,8 g

9 Bordsskedar, modell: Rosenholm, ca 18cm, Guldsmedsaktiebolaget GAB, repor, silver 830/1000 Vikt: 351,9 g

8 Bordsknivar, modell: Rosenholm, 20cm, Guldsmedsaktiebolaget GAB, blad i rostfritt stål, repor, silver 830/1000 Vikt: 516,8 g

Armbandsur, Zenith, Ø34mm, #907 042, manuell, stål, 1960-tal, saknar armband

Armbandsur, Zenith, Ø34mm,...

2 Kaffeskedar, modell: Slottsbarock, 12cm, Hallbergs Guldsmeds Ab, silver 830/1000 Vikt: 33,7 g

Sillgaffel, modell: Rosen, 12cm, Finland, silver 813/1000 Vikt: 8,9 g

7 Skedar, udda modeller, gravyr, repor, silver 830/1000 Vikt: 101,2 g

Savonette, JCR, två boetter i 14K, 51mm, manuell, liten sekundvisare, boettnr: 145426, innerboett i metall, i läderfodral, smärre färgbortfall och defekter i urtavla, gravyr, repor, 14K

Savonette, JCR, två boette...

Collier med slipade stenar, tigeröga Ø8,4mm, AXION design, "designed to underline the personality of the individual and celebrate the free spirit of men and women wearing the designs" ,925/1000 silver. Bruttovikt 44,4g Vikt: 44,4 g

Ring, Fuck off, Funky Ring, Paparazzi, signerad Efva Attling, stl 19, doserad skena, 5mm hög klack, mått 29x11mm, repor, rodierat 925/1000 silver, originaletui Vikt: 26,5 g

Ring, Hope, signerad Efva Attling,“Vi alla behöver hopp. När modet sviker oss eller vi känner oss vilsna finns hoppet där och kan ge oss kraft och styrka igen. Det är det sista som lämnar oss.”  stl 18¼, bredd 10,8mm, bucklor, repor, 925/1000 silver, originaletui Vikt: 15,8 g

Scarf, Christian Dior, made in France, grön/beige, 65x65cm, bruksskick/fläckar/solkig, 100% siden