Auktion pågår nu, 492 st utrop

Träffar: 3725   « Föregående 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 187 Nästa »

Halsbandsklocka Bischoff, manuell, boett i silver, Ø23mm, längd: 70cm, silver 835/1000

Diverse silver, defekt, silver Vikt: 71,5 g

6 Bakelsegafflar, Scandia Guld, längd: 14cm, 24K guldpläterad metall, etui

Tårtspade, Scandia Guld, längd: 19cm, 24K guldpläterad metall, etui

Tårtspade, Scandia Guld, ...

Akustisk Gitarr Tanglewood, DBT SFCE PW, serienr: KU210100821, inbyggd mick TW-EX4 fungerar ej, gitarr i fint skick, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

5 Kaffeskedar, Scandia Guld, längd: ca 10cm, 24K guldpläterad metall, etui

Ett par skjortknappar, Ø9mm, K&EC, 18K  Vikt: 2,5 g

Ett par skjortknappar, Ø9m...

Ett par manschettknappar, 16mm, 18K  Vikt: 9,9 g

Akustisk gitarr Levin LG17, stötmärken, skav, spår av lagning i kroppen, en sträng saknas, hårt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

3 Vinglas, Prince, Göran Wärff för Kosta Boda, höjd: ca 16cm, bredd: ca 8cm

3 Vinglas, Prince, Göran ...

Bordständare, Skultuna 1607, design Pierre Forsell, höjd: ca 10cm, med box och kartong, nyskick

Bordständare, Skultuna 160...

Tavla färglitografi, Peter Dahl, Stammisar, signerad, numrerad 280/375, bildmått 42,5x59cm, förgylld träram 60x75cm, mindre stötmärken på ram Skickas med postpaket.

Tavla färglitografi, Peter...

Tavla färglitografi, Madel...

Samekniv med skaft i ben, slida i ben samt läder, blad av Paul Larsson, längd: ca 28cm, bladets längd: ca 13cm

Skål, J. Tostrup, Oslo, Ø11,5cm, höjd 4cm, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 72,9 g

Skål, J. Tostrup, Oslo, Ø...

Pokalglas, Kosta Sweden, höjd: 14,5cm

Pokalglas, Kosta Sweden, h...

Skål, Orrefors Fuga, design Sven Palmqvist, höjd: 5cm, smärre repor

Skål, Orrefors Fuga, desig...

4 muggar, Marimekko Oiva "Spalje", höjd: ca 6cm, bredd: ca 10cm, porslin, bruksslitage

4 fat, Marimekko Oiva, längd: 15cm, bredd: 12cm, porslin, bruksslitage

4 fat, Marimekko Oiva, län...