Auktion pågår nu, 558 st utrop

Träffar: 3265   « Föregående 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 164 Nästa »

Brosch/camé, Möllenborg, ...

Collier Österrike-Ungern, ...

Damur Eterna, 14K defekt, graverad boett, #3041752, defekt med läderband, lås i gulmetall,

Fickur Viking,  med liten sekundvisare, 14K, Ø50mm, innerboett av metall, gravyr, bruttovikt 77g, klockkedja av förgylld metall, längd 24cm.

Fickur Viking, med liten s...

Damur 18K, defekt, Ø 20mm, # 71990 med tygband, lås i gulmetall,

Damur 18K, defekt, Ø 20mm,...

Collier med korall, lås i ...

Herrur Sjöö Sandström UT...

Brosch med äkta orientaliska pärlor, gammalslipade diamanter, rosenstenar & rubiner, nagg, delvis förgyllt silver Ø 33mm Vikt: 14,8 g

Brosch med äkta orientalis...

Collier med odlade pärlor,...

Collier med odlade pärlor,...

Collier med odlade pärlor, 4-8mm, lås (omgjord brosch), med granater i silver & metall, ngn sten limmad, Ø 32mm, längd ca 35cm Vikt: 0 g

Collier med odlade pärlor,...

Damur Sarcar, manuell med integrerad länk, Ø7mm, armlänk med slitage/brott, 18K, bruttovikt 20,5g Vikt: 0 g

Ett hänge med emalj, nyckelpiga, höjd 15mm, emaljskador, 18K. Vikt: 1 g

Ett hänge med emalj, nycke...

Nål med uggla, ca 6x47mm, 18K. Vikt: 1,4 g

Nål med uggla, ca 6x47mm, ...

Ring slät, stl 18¾, bredd 3,5mm, gravyr, 18K. Vikt: 4,1 g

Ring slät, stl 18¾, bredd...

Ring med grönblå sten, stl 18, bredd 3mm, Ateljé Guldkransen, Stockholm, 1987, slitage, sten med märken, 18K.  Vikt: 6,9 g

Ring med grönblå sten, st...

Tavla Marie Louise Ekman De Geer Bergenstråhle, silkscreen på duk, "I djungeln" signerad 1976, numrerad 10/100, ca 71x100cm  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Brosch med odlade pärlor samt rosenslipade diamanter, ca 3x4,5cm, en pärla saknas, slitage, 18K guld.   Vikt: 7,3 g

Brosch med odlade pärlor s...

Kedja Pansar, längd 45cm, bredd 1mm, slitage, ojämnheter, 18K. Vikt: 1,9 g

Kedja Pansar, längd 45cm, ...

Ett par appliquer, i brons, Gustaviansk stil 1900-tal, höjd ca 30cm, dekor utav bockhuvuden, girlanger och urnor, något sneda ljusarmar