Auktion pågår nu, 553 st utrop

Träffar: 3487   « Föregående 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 175 Nästa »

Ett par Foo-hundar filigranarbete med emalj, Kina, 1900-tal, höjd: 65mm, längd 90mm, med träsocklar samt presentask, intyg från Lily Jewellery Company år 1980, silver 925/1000 Vikt: 246 g

Sked, längd 21.5cm, år 1914, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 70,5 g

Sked, längd 21.5cm, år 19...

Ett par trädgårdsurnor, gjutjärn, höjd ca 43cm, omkrets ca 32cm rost samt åldersslitage, hål i botten för vattenavrinning, 1900-tal Vikt: 0 g Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Ett par trädgårdsurnor, g...

Kedja kulor, 50cm, bredd 1mm, 14K Vikt: 1,7 g

1 hänge vit/gulguld, diamant ca. 1x0,35ct J-K/SI2 ,11mm, 18K Vikt: 1,3 g

1 hänge vit/gulguld, diama...

Solglasögon Burberry, B4308 3854/13 56¤16 140 3N, originalfodral och putsduk

Solglasögon Burberry, B430...

Armbandsur Certina Argonaut 280, 37mm, automatisk, plexiglas, doublé, justerbar stållänk, bruksslitage, inga tillbehör

Armbandsur Enicar Ultrasonic, 30x39mm, manuell, plexiglas, doublé, 60-tal, bruksslitage, repor på glas, inga tillbehör

Väska Gucci Parfums, 19,5x15x6,5cm, Mocca, brunt läder samt insida i galon, 70-80tal, lättare bruksslitage

Väska Gucci Parfums, 19,5x...

Väska, Ralph Lauren Becket...

Väska Polo Ralph Lauren, M...

Ring, två hjärtformade rubiner 2x0,52ct, stl 16½, bredd 3,9-6,1mm, litet nagg på en rubin, 18K  Vikt: 10,6 g

Ring, två hjärtformade ru...

Ring, korall med gröna stenar, stl ca. 17, bredd 6-20mm, buckla samt spricka på skena, 18K Vikt: 13,7 g

Ring, korall med gröna ste...

Armband vitguld, stavar med pärlor, 19cm, bredd 1-7mm, 18K Vikt: 6,5 g

Lås, Ole Lynggaard, Ø10mm, klotformat, öppningsbart, 18K Vikt: 3,2 g

Lås, Ole Lynggaard, Ø10mm...

Collier, Ole Lynggaard, fem-radigt i silver, dobbar i 18K guld, 42cm, bredd 9mm, smärre skevheter, silver 925/1000 Vikt: 33,4 g

Ring, stl 16¾, bredd 3,5-20mm, 14K Vikt: 10,5 g

Ring, stl 16¾, bredd 3,5-2...

Berlock/hänge, Ø12mm, 18K Vikt: 1 g

Berlock/hänge, Ø12mm, 18K...

Ring, färgade stenar samt diamanter 5x0,005ct, stl 16½, bredd 3-6mm, 3 diamanter saknas, 18K Vikt: 0 g

Ring, färgade stenar samt ...

Ring, Citrin, stl 16, bredd 5-20mm, 14K Vikt: 11,5 g