Auktion pågår nu, 184 st utrop

Träffar: 4353   « Föregående 1 ... 196 197 [198] 199 200 ... 218 Nästa »

Smörkniv, rostfritt blad/fyllt skaft, längd ca 17,3cm, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1965, bruttovikt: 52,2gram, silver Vikt: 52,2 g

Smörkniv, rostfritt blad/f...

Hänge, längd ca 5,8cm, bredd ca 3,5cm, saknar stämplar, silver Vikt: 11,3 g

Hänge, längd ca 5,8cm, br...

Ett nässmycke, ca Ø5mm, slitage, 18K. Vikt: 0,1 g

Ett nässmycke, ca Ø5mm, s...

Ett par manschettknappar, ca 18x13mm, slitage,  925/1000 silver.  Vikt: 7,1 g

Snurrebuss, 14K.  Vikt: 0,1 g

Snurrebuss, 14K. Vikt: 0,1 g

Två pennor, tuschpenna samt kulspetspenna, Waterman, Walnut Brown, båda med torkat tusch/bläck, slitage.

Två pennor, tuschpenna sam...

Brosch, markasiter, ca 24 x 37mm, Silver 800/1000  Vikt: 7,3 g

Berlock, Älva, ca 14 x 38mm, det kan ha suttit stenar i vingarna, Silver 925/1000  Vikt: 3 g

Berlock, Älva, ca 14 x 38m...

Sockertång, ca 8cm, GEWE år 1959, Silver 800/1000  Vikt: 9,1 g

Sockertång, ca 8cm, GEWE ...

Minnestallrik motiv av Yankee Clipper 1939-1989, Ø 27cm, Coalport nr 404 av 2500, certifikat, original ask, trasig  Skickas med paket.

Minnestallrik motiv av The Graf Zeppelin, Ø 27cm, Coalport nr 698 av 2500, certifikat, original ask, trasig Skickas med paket.

Armband, 20cm, bredd 18mm, ojämnheter, Silver 835/1000  Vikt: 12,8 g

Ring i silver med tre vita stenar. Den är 3,2 mm bred, är i storlek 18¾ och väger 6,9g. Stämplad CGH 925.

Ring i silver med en svart sten & markasiter. Den är 3 - 21,2 mm bred, är i storlek 18 och väger 4,9g. Stämplad 925.

Ring i silver med en turkos randig sten. Den är 4,3 - 8,7 mm bred, är i storlek 19 och väger 9,7g. Stämplad 925.

Ring i silver med en matterad rondell. Den är 3,2 - 19 mm bred, är i storlek 19¼ och väger 8,7g. Stämplad 925.

Ring i silver. Den är 4,7 - 20,6 mm bred, är i storlek 18½ och väger 9,2g. Stämplad 925.

Ring i silver. Den är 4,7 ...

Ring i silver med en slaggsten. Den är 3,4 - 19,4 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 8,4g. Stämplad 925.

Matterad ring i silver med en ljusblå sten i förgylld fattning. Den är 7,2 mm bred,är i storlek 18¾ och väger 9,4g. Stämplad CGH 925.

Ring i silver. Den är 4,5 - 25,2 mm bred, är i storlek 18¼ och väger 7,3g. Stämplad SGS 925.

Ring i silver. Den är 4,5 ...