Träffar: 228   « Föregående 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Nästa »

Collier, längd ca 68cm, engelska stämplar, graverad flight SK 509, hängets längd ca 64mm, bredd ca 36mm, silver Vikt: 60,2 g

Collier, längd ca 68cm, en...

Vas, K.Anderson år 1932, graverad/bucklor, höjd ca 11,5cm, silver, vikt: 76,3gram Vikt: 76,3 g

Vas, K.Anderson år 1932, g...

Sked, Norway Mylius NM, 830/1000 silver, längd ca 21,4cm, vikt ca: 59,8gram Vikt: 59,8 g

6 Kaffeskedar, Norway Mylius NM, längd ca 11,5cm, 830/1000 silver, vikt: 64,6gram Vikt: 64,6 g

Sked Norway Mylius NM, 830/1000 silver, längd ca 18,6cm, vikt: 39,2gram Vikt: 39,2 g

Gaffel, Norway Mylius NM, 830/1000 silver, längd ca 18,7cm, vikt: 39,8gram Vikt: 39,8 g

Sked, Norway Mylius NM, 830/1000 silver, längd ca 15,8cm, vikt: 25,1gram Vikt: 25,1 g

Gaffel, Norway Mylius NM, 830/1000 silver, längd ca 18cm, vikt: 33,6gram Vikt: 33,6 g

Kniv NM, Norge, 830/1000 silver, fyllt skaft/rostfritt blad, längd ca 21cm, bruttovikt: 79,5gram Vikt: 79,5 g

Kniv NM, Norge, 830/1000 silver, fyllt skaft/rostfritt blad, längd ca 18,7cm, bruttovikt: 64,4gram Vikt: 64,4 g

Ett par ljusstakar, höjd ca 8cm fyllda, 830/1000 silver, bruttovikt: 221,3gram Vikt: 221,3 g

Ett par ljusstakar, höjd c...

10 Moccaskedar, modell Rosenholm, längd ca 10,8cm,  	Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, silver Vikt: 124,1 g

12 Kaffeskedar, modell Uppsala, Markströms Guldsmeds Ab K G 1960/70-tal, längd ca 10,9cm, silver Vikt: 144 g

27 Bägare/prispokaler, 1 fat Ø 9,8cm, 1 manchettknapp, 1 servettring, delvis förgyllda med emblem samt gravyr, (buckliga), höjd ca 3,6-8,8cm, silver Vikt: 1077,4 g

27 Bägare/prispokaler, 1 f...

2 Skedar, modell Gammal Fransk, längd ca 18,2cm, J Hanson år 1880, silver Vikt: 94 g

Sked längd ca 21,5cm, J Schurmann, 1917, samt svenska importstämpel, silver Vikt: 66,4 g

Sked längd ca 21,5cm, J Sc...

Gaffel modell spetsig svensk, längd ca 18cm, 1912, silver Vikt: 39,9 g

Del till kedja, defekt, silver Vikt: 4,2 g

Ett par örhängen med vita stenar, Ø 5mm, silver Vikt: 1,2 g

Ett par örhängen med vita...

Armband med platta, längd ca 22cm, bredd ca 10mm, slitage, silver Vikt: 13,3 g

Armband med platta, längd ...