Auktion pågår nu, 169 st utrop

Träffar: 227   « Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Nästa »

1 Moccasked, modell Rosenholm, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1963 längd ca 10,8cm, silver Vikt: 12,1 g

Dessertsked, längd ca 15cm, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1964, silver Vikt: 25,7 g

Dessertsked, längd ca 15cm...

6 Kaffeskedar, modell Rosenholm, längd ca 12cm,  	Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, silver Vikt: 93,2 g

Ring stl: 21, bredd ca 9mm, 925/1000 silver Vikt: 6,9 g

Ring, Ingemanssons Smedja 1998, stl: 19  ¼, bredd ca 3-4mm, 925/1000 silver Vikt: 6,5 g

Åtta rödvinglas, Nobel, Gunnar Cyrén för Orrefors, höjd ca 18cm, smärre slitage.  Skickas med postpaket.

Åtta rödvinglas, Nobel, G...

Ring 21 ¼, bredd ca 10mm, Mexico, 925/1000 silver Vikt: 8,7 g

Ring 21 ¼, bredd ca 10mm, ...

Åtta dessertvinglas, Nobel, Gunnar Cyrén för Orrefors, höjd ca 16cm, smärre slitage.  Skickas med postpaket.

Åtta dessertvinglas, Nobel...

Ring stl: 20, bredd ca 9mm, 925/1000 silver Vikt: 12,9 g

Ring stl: 20, bredd ca 5mm, 925/1000 silver Vikt: 5 g

Fyra tallrikar, Nobel, Karin Björquist för Gustavsberg,  Ø22cm, benporslin med gult brätte samt guldfärgad kant, smärre slitage. Skickas med postpaket.

Fyra tallrikar, Nobel, Karin Björquist för Gustavsberg, Ø25,5cm, benporslin med guldfärgad kant, slitage, repor i guldfärg.  Skickas med postpaket.

Skulptur, glas, "Make Up", Åsa Jungnelius, Kosta Boda, höjd ca 13cm.

Skulptur, glas, "Make Up",...

12 Matknivar längd ca 21cm med rostfria blad bruttovikt:725,1gram, 12 Matgafflar längd ca 18cm, , 12 Matskedar längd ca 17,8cm, 12 Kaffeskedar längd ca 12,2cm, silver 1431gram, olika stämplar, samtliga modell Olga i schatull  Vikt: 2156,1 g Skickas med postpaket.

12 Matknivar längd ca 21cm...

Par figuriner samiskt par, signerade LE, Lars Enarsson, höjd ca 13,5cm

Herrur Tissot, stål, manuell, liten sekundvisare Ø34mm, natoband, slitage

Herrur Tissot, stål, manue...

Vas, osignerad, höjd ca 30cm

Vas, osignerad, höjd ca 30cm

Tavla, orientaliskt motiv, okänd konstnär, enligt uppgift inköpt i Marocko, ca 19x25cm

7 Knivar, rostfria blad/fyllda skaft, längd ca 20,5cm,  	Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, bruttovikt: 524,6gram, silver Vikt: 524,6 g

7 Knivar, rostfria blad/fyllda skaft, längd ca 18cm, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, bruttovikt: 388,3gram, silver Vikt: 388,3 g

« Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Nästa »