Auktion pågår nu, 83 st utrop

Träffar: 3614   « Föregående 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 181 Nästa »

Ett par ljusstakar, barockstil, Stockholm 1943, höjd 17cm, fylld botten, gravyr, slitage, bruttovikt 997,6g Vikt: 0 g

Sex kaffeskedar, modell Chippendale, längd 12cm, slitage, silver.  Vikt: 91,3 g

Collier, halvstelt, längd ca 43cm, bredd 5-25mm, otydliga stämplar, slitage, silver. Vikt: 49,6 g

Collier, halvstelt, längd ...

Collier, halvstelt, innerm...

Aftonväska Jolles, made in...

Scarf Hermés Courbettes & ...

Silverplakett, stjärntecken Vädur, karneol, design Anders Nyborg, numrerad 915/1500, silver 925/1000 85,8g Vikt: 85,8 g

Silverplakett, stjärntecke...

Armband, Korridorlänk, 18,5cm, bredd 10mm, låsåtta saknas, 18K Vikt: 35,8 g

Armband, Korridorlänk, 18,...

Skål, Moon av Bertil Vallien, Kosta Boda Artist Collection, signerad, numrerad 58048, Ø15cm, höjd:14,5cm, glas.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål, Moon av Bertil Valli...

Kedja, ärtlänk, 50cm, bredd 4mm, facetterad, 23K Vikt: 30,4 g

Kedja, ärtlänk, 50cm, bre...

12 Bordsknivar, längd:199mm, modell:Rosenholm, GAB, Eskilstuna 1974, knivblad i rostfritt stål, fyllda skaft, bestickschatull, silver 830/1000. Vikt: 755,2 g

12 Bordsknivar, längd:199m...

Kedja Cordell, längd 72cm, bredd 9mm, 18K Vikt: 254,4 g

Kedja Cordell, längd 72cm,...

Objektiv Leica Summilux-TL ASPH 35, 1:1,4, snr: 4591689, modellnr: 11084, motljusskydd, inga tillbehör. Vikt: 0 g

Collier, filigranarbete, oval sten troligen karneol, 43cm, hänge 55mm, stämplar MGM T.127 750, 18K. Bruttovikt: 19,6g Vikt: 0 g

Objektiv Sigma 18-35mm 1:1,8 DC, motljusskydd, uppdateringsdosa, Nikon fattning, inga övriga tillbehör. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Kedja, länk av/skadad, 14K  Vikt: 2 g

Kedja, länk av/skadad, 14K...

Objektiv Canon EF L 80-200mm 1:2.8 L, snr: 53416, motljusskydd Canon ES-79, fodral Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Ring, stl 20¾, bredd 4,95mm, gravyr, 18K  Vikt: 10,8 g

Ring, stl 20¾, bredd 4,95m...