Auktion pågår nu, 573 st utrop

Träffar: 3627   « Föregående 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 182 Nästa »

Träslev med målad dekor, 20cm. Vikt: 0 g

Träslev med målad dekor, ...

Skål, Kosta Boda, Atoll av Anna Ehrner, höjd 7,5cm, Ø 17,5cm, glas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål, Kosta Boda, Atoll av...

2 st Fat, ca Ø23,5-24cm, handmålade organisk dekor, upphängningsögla, stengods, nagg.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

2 st Fat, ca Ø23,5-24cm, h...

Burk med lock, Piffi, formgivare Britta Mellander-Jungermann, för Uppsala Ekeby, höjd ca 10-12cm, krackelering, märkt.  Vikt: 0 g

Skål, Orrefors, Corona av Lars Hellsten, höjd ca 11,5cm, Ø19mm, repig, etikettmärkt, signerad.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål, Orrefors, Corona av ...

Vas med polykrom dekor av blommor, Nila Alingsås, ca 17cm, Ø ca 5,5cm, bruksskick, repig, märkt. Vikt: 0 g

Skål, Satellite, Bertil Va...

Diverse svenska mynt, 1kr, 2kr och 5kr, Ø24,9-34mm, silver 400/1000 Vikt: 1241,5 g

Hänge med text "Lycka", Ø21mm, ögla saknas, repor, silver 830/1000 Vikt: 5,5 g

Hänge med text "Lycka", Ø...

Mynt, 5kr, Till minne av tvåkammarriksdagens tillkomst 1866, Gustaf VI Adolf Sveriges Konung 1966, Ø34mm, med certifikat i plastetui, silver 400/1000 Vikt: 17,8 g

Mynt, 5kr, Till minne av t...

Tårtspade med blomsterdekor, 23cm, Stiltenn Sven Carlsson, år: 1959, silver 830/1000 Vikt: 68,8 g

Tårtspade med blomsterdeko...

Mynt, 2kr, Gustavus V Rex, Suecia Memor 1638 1938, Ø31mm, silver 800/1000 Vikt: 15 g

Mynt, 5kr, Gustaf V Sveriges Konung med folket för fosterlandet, Sveriges Riksdag 1435 1935, Ø35,9mm, i plastetui, silver 900/1000 Vikt: 25 g

Mynt, 10kr, Plikten framför allt 1882 11 XI 1972, Gustaf VI Adolf Sveriges Konung, Ø32mm, silver 835/1000 Vikt: 18,3 g

Mynt, 10kr, Plikten framfö...

Mynt, 50kr, Konung Carl XVI Gustaf Drottning Silvia, 19 juni 1976, Ø36mm, silver 925/1000 Vikt: 27 g

Silverföremål, defekta, gravyr, ena gaffel och kniv med stålblad, silver 813-830/1000 Vikt: 331,4 g

Silverföremål, defekta, g...

Diverse silver, med stenar, trasigt, silver 830/1000 Vikt: 71,1 g

Platta, 80x20mm, gravyr,. silver 830/1000.  Vikt: 7,8 g

Fat, Gabriel Sweden, keramik med koboltblå glasyr, Ø20cm, nr: 1037-038, nagg Vikt: 0 g