Auktion pågår nu, 83 st utrop

Träffar: 168   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 9 Nästa »

Fyra punschmuggar, höjd 5,5cm, Cesons, hamrad yta, 830/1000 silver,  Vikt: 128 g

Fyra punschmuggar, höjd 5,...

Vas, höjd 8cm, bredd Ø6cm, kattfot, handgjord. S835/1000 Vikt: 100,2 g

Vas, höjd 8cm, bredd Ø6cm...

11 Moccaskedar Princess, Ceson, ca 10,5cm, pappetui, silver  Vikt: 101,2 g

8 Punchkoppar, höjd 3,5cm, Ø6,5cm, GAB, 1982, S830/1000 Vikt: 240,2 g

8 Punchkoppar, höjd 3,5cm,...

4 ljusstakar, höjd ca 4,5cm, Ø73mm, GAB, bottenfyllda, slitage, 830/1000 silver, bruttovikt 221,5gram Vikt: 221,5 g

4 ljusstakar, höjd ca 4,5c...

Vas, höjd 21cm, GAB i Stockholm, 1945, Ø14cm, delvis förgylld, Silver  Vikt: 796,8 g

Vas, höjd 21cm, GAB i Stoc...

12 Matskedar, 181mm, modell Chippendale, GAB, 1990, S830/1000 Vikt: 457 g

12 Matgafflar, 182mm, modell Chippendale, GAB, 1989, S830/1000 Vikt: 418,2 g

Ett par vaser/bägare, höjd: 85mm, Råströms Silver- O Nysilverfabrik, Stockholm, 1973, 830/1000 silver, Vikt: 204,3 gram Vikt: 204,3 g

Ett par vaser/bägare, höj...

Ett par ljusstakar, K&EC Ceson Göteborg, 18cm, Ø23mm för ljus, bottenfyllda, år 1972, S830/1000, bruttovikt 383,8g Vikt: 383,8 g

Kaffekanna med lock, 22cm, Hallbergs Stockholm, år 1950, handtag i trä, silver Vikt: 767 g

Ett par ljusstakar, höjd 16cm, S&K, delvis fyllda,  barockstil, 830/1000, bruttovikt 562,6g Vikt: 562,6 g

Ett par ljusstakar, höjd 1...

12 Moccaskedar, 10,7cm, GAB, silver, etui Vikt: 118 g

Kaffeskedar 12st, modell Rosen, 10,5cm, 1960-tal, i etui, S830/1000 Vikt: 136,9 g

Fat, Ø16,5cm, höjd 2,5cm,...

12 Moccaskedar, 10cm, silver 830/1000, etui Vikt: 107,5 g

Tre Ljuslyktor, Ice cube, Göran Wärff för Kosta Boda, Höjd: ca 9cm, signerad samt numrerade Skickas med postpaket.

Tre Ljuslyktor, Ice cube, ...

Armbandsur Ø44mm Henrik Fisker by Rosentahl, Automatisk, datumfönster, ETA 2892, extra länkbit, box med slitage, fint bruksskick

Armbandsur Ø44mm Henrik Fi...

Armbandsur Ø44mm Henrik Fi...

Armbandsur Ø45mm, Picto by Rosendahl, gummirem, behov av batteribyte

Armbandsur Ø45mm, Picto by...