Auktion pågår nu, 73 st utrop

Träffar: 550   « Föregående 1 ... 25 26 [27] 28 Nästa »

12 Moccaskedar, modell: Chippendale, 10,5cm, Guldsmedsaktiebolaget GAB, silver 830/1000 Vikt: 106,3 g

Kaffekanna, höjd 25 cm, ciselerat mönster med drakhandtag, beninläggning lätt skadad, Gibson Langman, London, år 1857, undertill stämplad Goldsmiths Company 112 Regent Street W, 925/1000 silver  Vikt: 925 g Skickas med postpaket.

Kaffekanna, höjd 25 cm, ci...

6 Matgaffel, modell: Chippendale, 20cm, silver 830/1000 Vikt: 309,9 g

6 Matskedar, modell: Chippendale, 20,5cm, silver 830/1000 Vikt: 332,6 g

Dopsked, längd 18cm, Osc. Larssen, gravyr, 830/1000 silver Vikt: 39,4 g

Dopsked, längd 18cm, Osc. ...

Kakspade, längd 16,2cm, GAB, år 1939, repor, bucklor, 830/1000 silver  Vikt: 49,9 g

Kakspade, längd 16,2cm, GA...

Väska Louis Vuitton Neverf...

Kedja fyrkantig Rävsvans, längd: 50cm, bredd: 1mm, 18K Vikt: 3,3 g

Kedja fyrkantig Rävsvans, ...

Halvalliansring med diamanter 5xca0,20ct totalt 1,00ctv W(H)/Si, stl 18, bredd: 4,4mm, Schalins, med kvalitetsintyg från Guldfynd, smärre repor på skena, 18K  Vikt: 5,7 g

Ring med diamant 1xca0,50ct W(H)/Si, stl 17¾, bredd: 2-6,1mm, Guldfynd, med kvalitetsintyg från Guldfynd, 18K  Vikt: 4,3 g

Collier, Kungakedja, längd 66cm, bredd 8mm, 925/1000 silver Vikt: 162,7 g

Collier, Kungakedja, längd...

Hänge med diamant 1xca0,50ct W(H)/Si, längd: ca 12mm, bredd: 5,8mm, Guldfynd, med kvalitetsintyg från Guldfynd, 18K  Vikt: 0,7 g

Hänge med diamant 1xca0,50...

Skål, Ø58mm, gravyr undertill, 925/1000 silver Vikt: 20,4 g

Skål, Ø58mm, gravyr under...

Skål på fotring, oval form, längd 12,5cm, höjd 32mm, gravyr, 830/1000 silver Vikt: 90,4 g

Skål på fotring, oval for...

Armband Figaro med röda cabochonslipade stenar, längd: 22,5cm, bredd: ca 4-5mm, slitage på fattningar, ostämplad, 18K  Vikt: 5,8 g

Armband Figaro med röda ca...

Damur, Ø28mm, Omega Seamaster Professional Diver, 300M, Ref. 2582.80.00, stål, quartz, datum, ser.nr 56392694, stållänk, viklås, extralänkar, repor, garantikort 1182, tag, manual, box med färgbortfall, ytterkartong

Damur, Ø28mm, Omega Seamas...

Ring med diamanter 3xca0,02ct TW(G)/Si enligt gravyr samt safirer, stl 16¼, bredd: 5mm, Svedboms Guldsmeds Ab, år: 1971, 18K  Vikt: 4,6 g

Ring med diamanter 3xca0,02ct TW(G)/Si enligt gravyr samt safirer, stl 16¼, bredd: 5mm, Svedboms Guldsmeds Ab, år: 1971, gravyr, 18K Vikt: 4,5 g

Collier Venezia med integrerat hänge, fjäril med emaljdetalj, ca 41,5cm, bredd 1-20mm, skev, färgbortfall, 18K  Vikt: 7 g

Ring, stl 17¼, bredd 2-3mm, pärla saknas, 18K  Vikt: 2,2 g

Ring, stl 17¼, bredd 2-3mm...