Auktion pågår nu, 180 st utrop

Träffar: 227   « Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Nästa »

1 Moccasked, modell Rosenholm, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1963 längd ca 10,8cm, silver Vikt: 12,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57009

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:52:30

Dessertsked, längd ca 15cm, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1964, silver Vikt: 25,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57010

175 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:53:00

6 Kaffeskedar, modell Rosenholm, längd ca 12cm,  	Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, silver Vikt: 93,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57011

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:53:30

Ring stl: 21, bredd ca 9mm, 925/1000 silver Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57012

50 kr

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:54:00

Ring, Ingemanssons Smedja 1998, stl: 19  ¼, bredd ca 3-4mm, 925/1000 silver Vikt: 6,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57013

75 kr

Budledare: nillae Antal bud: 2

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:54:30

Åtta rödvinglas, Nobel, Gunnar Cyrén för Orrefors, höjd ca 18cm, smärre slitage.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57014

1 700 kr

Budledare: caserosa Antal bud: 6

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:55:00

Ring 21 ¼, bredd ca 10mm, Mexico, 925/1000 silver Vikt: 8,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57015

50 kr

Budledare: molly1 Antal bud: 1

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:55:30

Åtta dessertvinglas, Nobel, Gunnar Cyrén för Orrefors, höjd ca 16cm, smärre slitage.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57016

800 kr

Budledare: guldgold Antal bud: 6

Stänger: 2024-05-22 19:56:00

Ring stl: 20, bredd ca 9mm, 925/1000 silver Vikt: 12,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57017

75 kr

Budledare: femme Antal bud: 1

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:56:30

Ring stl: 20, bredd ca 5mm, 925/1000 silver Vikt: 5 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57018

50 kr

Budledare: ama13 Antal bud: 2

Silver / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:57:00

Fyra tallrikar, Nobel, Karin Björquist för Gustavsberg,  Ø22cm, benporslin med gult brätte samt guldfärgad kant, smärre slitage. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57020

Stänger: 2024-05-22 19:57:30

Fyra tallrikar, Nobel, Karin Björquist för Gustavsberg, Ø25,5cm, benporslin med guldfärgad kant, slitage, repor i guldfärg.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57021

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:58:00

Skulptur, glas,

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57022

250 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:58:30

12 Matknivar längd ca 21cm med rostfria blad bruttovikt:725,1gram, 12 Matgafflar längd ca 18cm, , 12 Matskedar längd ca 17,8cm, 12 Kaffeskedar längd ca 12,2cm, silver 1431gram, olika stämplar, samtliga modell Olga i schatull  Vikt: 2156,1 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57023

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:59:00

Par figuriner samiskt par, signerade LE, Lars Enarsson, höjd ca 13,5cm

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57024

200 kr

Budledare: busskoll Antal bud: 1

Konst & antikviteter / Skulpturer Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:59:30

Herrur Tissot, stål, manuell, liten sekundvisare Ø34mm, natoband, slitage

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57025

1 200 kr

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:00:00

Vas, osignerad, höjd ca 30cm

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57026

200 kr

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:00:30

Tavla, orientaliskt motiv, okänd konstnär, enligt uppgift inköpt i Marocko, ca 19x25cm

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57027

150 kr

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:01:00

7 Knivar, rostfria blad/fyllda skaft, längd ca 20,5cm,  	Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, bruttovikt: 524,6gram, silver Vikt: 524,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57028

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:01:30

7 Knivar, rostfria blad/fyllda skaft, längd ca 18cm, Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm 1960-tal, bruttovikt: 388,3gram, silver Vikt: 388,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57029

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:02:00

« Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Nästa »