Auktion pågår nu, 342 st utrop

Träffar: 144   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 8 Nästa »

Glasskulptur, vit/brun frostat glas, ur serien Brains, formgiven av Bertil Vallien för Kosta Boda, signerad och numrerad 7479660, längd ca 7,5cm, någon repa Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE15.20240617.R251645

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Hallunda

Stänger: 2024-06-17 14:46:00

Herrur Emporio Armani, quartz, Ø43mm, AR-5860, serienr 251203, stål, stålband, ca 19,5cm, sekundvisaren lös, små repor på glas, står still Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE15.20240617.R253429

Klockor / Herrur Hallunda

Stänger: 2024-06-17 14:47:00

Collier, venezia, längd 42,5cm med rosa glaspärlor, GHA, 925/1000 silver  Vikt: 4,2 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A85828

50 kr

Budledare: ullebulle Antal bud: 1

Silver / Kedjor & collier Skanstull

Stänger: 2024-06-18 11:07:00

Collier, venezia, längd 49cm, med blå glaspärlor, GHA. 925/1000 silver  Vikt: 4,3 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A85829

50 kr

Stänger: 2024-06-18 11:07:30

Fickur, Omega, liten sekundvisare, manuell, Ø47,7mm, boettnr 14130, urverksnr 13026328, repigt plexiglas, vitmetall, repor, sliten krona, lätt buckla, metalletui

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94822

Klockor / Fickur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 11:15:30

Herrur Ermano 18K, automatisk, 28x28mm, boettnr 328CG, datum, slitet armband förgylld metall, repigt plexiglas, bucklig boett, skadad urtavla, defekt går ej, bruttovikt 46,2g, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94947

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:18:00

Damur Eterna 14K, manuell, 21mm, boettnr 2549412, liten sekundvisare, defekt armband förgylld metall, repigt plexiglas bucklig boett, skadad urtavla, bruttovikt 14,7g, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94949

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:19:00

Herrur Certina 14K, quartz, 33mm, refnr EOL. 115.9299.65, datum, slitet läderarmband ej original, gravyr, defekt - går ej, krona saknas, repigt plexiglas, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94960

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:24:30

Damur, Tärnan, 14K, manuell, 15mm, plexiglas, minimalt slitage i urtavla, längd på länk inklusive ur: 17,5cm, länk i 18K, brv: 15,1g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94981

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:35:00

Damur, Nicolet Watch, 18K, manuell, 22mm, plexiglas med repor, boettnr: 9533, länk i guldfärgat stål, ställbar längd, brv: 23,6g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94982

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:35:30

Vas, höjd 24cm, Ø11,5cm, modell Iris, signerad Ann Wåhlström, etikettmärkt Reijmyre, Firma Svenskt Tenn, bärnstensfärgat glas Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94994

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:41:30

Väggvas, Josef Ekberg för Gustavsberg, keramik, iriserande grön glasyr med gulddekor, längd: 14cm, bredd: 12,5cm, märkt N-153 38, 1900-talets början Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94996

Stänger: 2024-06-18 12:42:30

Damur, Omega, 18K, manuell (går ej att vrida upp), 17mm, plexiglas, defekt urtavla, fiskbenslänk i 18K, brv: 25,2g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95023

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:56:00

Skål, 10x10,5cm, höjd 4,5cm, signerad Vicke Lindstrand, etikettmärkt Kosta Boda, #71906, 1970-tal, lätta repor inuti, bärnstensfärgat glas  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95066

Stänger: 2024-06-18 13:17:00

Kanna/hänkelvas, höjd 14cm, bredd 10cm, Gunnar Nylund, ASU,  Rörstrand, glaserat stengods Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95079

Stänger: 2024-06-18 13:23:30

Vas, höjd 35cm, Ø11,2cm, modell Kuli, etikettmärkt Britt-Louise Sundell (1928-2011), Gustavsberg, 1960-tal, dekor i pärlrelief, kornblåglaserad stengods Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95080

Stänger: 2024-06-18 13:24:00

Skålfat, Ø30,5cm, höjd 7,8cm, etikettmärkt 3120/50, Knabstrup, made in Denmark, delvis glaserad keramik Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95081

Stänger: 2024-06-18 13:24:30

Herrur Omega Seamaster, stål, manuell, 35,7mm, liten sekundvisare, boettnr 2937-4, serienr 16863096, Cal 267, skadad urtavla och visare, servicebehov, repigt plexiglas och boett, läderarmband ej original, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95082

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:25:00

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95084

Stänger: 2024-06-18 13:26:00

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95096

550 kr

Budledare: lander Antal bud: 13

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:32:00