Träffar: 140   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 7 Nästa »

Bojan/Ingefärskrus, höjd 10,5cm, dekor av körsbärsblommor i underglasyrblått, Kina, 1900-tal, lock saknas, porslin

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94433

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-05-21 12:20:00

Armbandsur, Michael Kors Ritz, Ø37mm, med vita stenar, MK-6356, quartz, datum, kronograf, viklås, gulmetall, repor på glas, bruksskick

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94449

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-05-21 12:28:00

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94513

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-21 12:59:30

6 rödvinsglas, 32cl, höjd 22cm, Ø62mm, Intermezzo, design Erika Lagerbielke, Orrefors, etikettsmärkta Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94517

Stänger: 2024-05-21 13:00:30

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94527

Fashion / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-21 13:05:30

Armbandsur, Ø42mm, Christophe Duchamp, Grand monte CD7101-5, safirglas, kronograf, datum, doublé, bruksskick, repor, färgbortfall, ej ifyllt cert, manual, tag, originalbox.

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94547

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-05-21 13:15:30

Armbandsur, Ø47mm, Diesel, Only the Brave DZ-4475 11180, case 12mm,  datum, quartz, mineralglas, förgyllt stål, manual, extra länkbitar, spricka på datumförstoringsglas, originalbox Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94551

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-05-21 13:17:30

Vas, höjd 16cm, signerad Luigi Onesto, etikettmärkt Vetreria Artistica Oball, Murano, sommersoteknik, glas

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94573

850 kr

Budledare: caserosa Antal bud: 9

Stänger: 2024-05-21 13:28:30

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94578

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-05-21 13:31:00

Damur Tissot, 18K, quartz, datum, safirglas, boett Ø24 mm, refH635.330, förtjänstklocka/gravyr på boett, krokopräglat läderarmband med originalspänne, box. 18K bruttovikt: 16,6g

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94589

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-05-21 13:36:30

Herrur Omega Seamaster, guld på stål, manuell, ca 35mm, liten sekundvisare, skadad urtavla och visare, repigt plexiglas och boett, slitet läderarmband ej original, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94594

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-05-21 13:39:00

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25164

Klockor / Damur Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:58:00

Skulptur, glas,

Auktionsnummer: SE1.20240522.A52753

250 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:08:00

Ett par örhängen med markasiter & stenar i glas, större nagg, längd ca 4,5cm, stopp saknas, silver Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A55647

Silver / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:19:00

Åtta rödvinglas, Nobel, Gunnar Cyrén för Orrefors, höjd ca 18cm, smärre slitage.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57014

1 600 kr

Budledare: busskoll Antal bud: 5

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-22 19:55:00

Åtta dessertvinglas, Nobel, Gunnar Cyrén för Orrefors, höjd ca 16cm, smärre slitage.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57016

800 kr

Budledare: guldgold Antal bud: 6

Stänger: 2024-05-22 19:56:00

Skulptur, glas,

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57022

250 kr

Stänger: 2024-05-22 19:58:30

Armring med sten i grönt glas, folierad, & seedpärlor, 18K, reglerbar Ø 5,5cm-6cm, bredd ca 4-15mm, utländska stämplar, graverad, 18K Vikt: 9,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57038

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:06:30

Stelt armband med lila stenar i glas, i metall, ca 6x5cm, med säkerhetskedja i metall Vikt: 23 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57045

425 kr

Budledare: byronbay55 Antal bud: 7

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:10:00

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57046

Silver / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:10:30