Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 392   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 20 Nästa »

Kopp samt 2 assietter ur serien "Spisa Ribb", formgiven av Stig Lindberg för Gustavsberg, assiett Ø ca 15cm, kopp Ø10,5cm, höjd ca 5cm, benporslin, smärre bruksslitage

Kopp samt 2 assietter ur se...

2024-05-19 12:02:30

Till auktionen

Bordsdekoration i keramik i form av skål med blad och körsbär, höjd ca 13cm, 1900-tal, troligen södra europa, märkt i botten med svårtydd stämpel, 1900-tal, defekt, flertalet nagg

Bordsdekoration i keramik i...

2024-05-19 12:03:00

Till auktionen

Tavla, olja på duk, okänd konstnär, signerad F. Lauritzen, 1900-talets första hälft, Orrspel, gulnad, krackelyr och fläckar, ram i jugend 1900-talets första kvartal, ram med skador, bildstorlek 30x39cm Skickas med postpaket.

Tavla, olja på duk, okänd...

2024-05-19 12:07:00

Till auktionen

Skulptur, fågel, formgiven av Paul Hoff (född 1942) för Svenskt Glas/WWF, gul glasmassa, signerad, maximal upplaga 9000 exemplar, 1970-80-tal, höjd 6,5cm

Skulptur, fågel, formgiven...

2024-05-19 12:10:30

Till auktionen

Figurin, tvättbjörn, Lomonosov, Ryssland 1900-talets andra hälft, stämpelmärkt i rött, höjd 11cm

Figurin, tvättbjörn, Lomo...

2024-05-19 12:12:30

Till auktionen

14 Mynt, till minne av Astrid Lindgren (1907-2002), dekor av olika karaktärer ur Astrid Lindgrens sagor, utgivna av Myntverket Moneta, maximal upplaga om 30 000 exemplar vardera, diameter 38,6mm, schatull och certifikat medföljer, silver 999/1000, 378g Vikt: 378 g

14 Mynt, till minne av Astr...

2024-05-19 12:13:30

Till auktionen

Herrur Omega, mekanisk, svart urtavla,  sekundvisare, stål,  mekanisk Ø35mm skinnbad orginal krona, sliten urtavla, repor glas, repor visare, målad urtavla

Herrur Omega, mekanisk, sva...

2024-05-19 19:33:30

Till auktionen

Herrur Omega, Geneve, mekanisk, datum, urtavla silver , sekundvisare, stål,  Ø34mm skinnband  sliten urtavla, repor glas, repor visare

Herrur Omega, Geneve, mekan...

2024-05-19 19:34:00

Till auktionen

Herrur Certina blue ribbon, mekanisk, svart urtavla, sekundvisare, stål, mekanisk Ø34mm skinnband,  sliten urtavla, skadat glas, repor visare, tygband

Herrur Certina blue ribbon,...

2024-05-19 19:34:30

Till auktionen

6st herrur, Vintage, Genfa, mekanisk, sekundvisare Ø33, sliten, Scana, mekanisk, sekundvisare, alarm, flexband, stål, Ø33, Lisona, mekanisk, sekundvisare, Ø34½, skinnband, sliten, Svalan sportman, mekanisk, liten sekundvisare, Ø31, bruksskick,  Stowa, 15 stenar,  Ø30, liten sekundvisare, slitna visare , bruksskick, Paketa, rysk, mekanisk, Ø40, skinnband,

6st herrur, Vintage, Genfa,...

2024-05-19 19:35:00

Till auktionen

Herrur Sjöö Sandström Royal Steel, automatisk, Ø ca 37mm, SS-1836-1, no 728, extra länkbit, inga tillbehör

Herrur Sjöö Sandström Ro...

2024-05-20 14:00:00

Till auktionen

Damur Certina, quartz, datum, ca 22mm, gravyr, batteribyte krävs, 14K, länk Bismarck, en extra länk, 18K bruttovikt: 20,7g

Damur Certina, quartz, datu...

2024-05-20 14:08:00

Till auktionen

Ett örhänge med turkos sten, Ø ca 4,3mm, 18K  Vikt: 0,3 g

Ett örhänge med turkos st...

2024-05-20 14:09:00

Till auktionen

Herrur, Emporio Armani, ref AR-0647, stål, quartz, Ø 42 mm

Herrur, Emporio Armani, ref...

2024-05-20 14:20:00

Till auktionen

Herrur Oris Aquis, automatisk, datum, Ø ca 42mm, ref.7730,snr 3893247 saknas en sprint i länken, stål, inga tillbehör

Herrur Oris Aquis, automati...

2024-05-20 14:30:30

Till auktionen

Herrur Tärnan, manuell, Ø 34mm, krona saknas, defekt, smutsig urtavla, 03073, 18K, bruttovikt: 28,3g

Herrur Tärnan, manuell, Ø...

2024-05-20 14:34:30

Till auktionen

Herrur Swatch Swiss, quartz, Ø 36mm, stål/doublé, med läderband, inge tillbehör

Herrur Swatch Swiss, quartz...

2024-05-20 14:45:00

Till auktionen

Ring med briljantslipad diamant, ca 1,48ct, kvalitet ca TCr-Cr(I-J)/SI, mindre nagg, prinsesslipade sidostenar, 8x ca 0,03ct kvalitet ca W/h)/VS, alla stenar typ IaAB, naturliga diamanter, stl: 16, utländska stämplar, Platina 900/1000, obetydligt slitage, vikt 3,95g. Värderingsintyg medföljer. Finns för visning på Pantbanken Östermalm

Ring med briljantslipad dia...

2024-05-20 19:00:00

Till auktionen

Ett par örhängen med genombruten dekor och emaljdetaljer, 65x35mm, snurrebussar saknas, skadade, 21K  Vikt: 22,9 g

Ett par örhängen med geno...

2024-05-21 11:00:00

Till auktionen

Ett par örhängen med vita stenar, längd 11,7mm, bredd 5,7mm, en snurrebuss saknas, 18K  Vikt: 1,9 g

Ett par örhängen med vita...

2024-05-21 11:46:00

Till auktionen