Din sökning gav 20 träffar. Om du är inloggad som auktion-/webbshopskund kan du spara din sökning och få ett mail så fort en ny vara läggs ut som matchar den.

Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 392   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 20 Nästa »

Kopp samt 2 assietter ur serien

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1708

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:02:30

Bordsdekoration i keramik i form av skål med blad och körsbär, höjd ca 13cm, 1900-tal, troligen södra europa, märkt i botten med svårtydd stämpel, 1900-tal, defekt, flertalet nagg

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1709

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:03:00

Tavla, olja på duk, okänd konstnär, signerad F. Lauritzen, 1900-talets första hälft, Orrspel, gulnad, krackelyr och fläckar, ram i jugend 1900-talets första kvartal, ram med skador, bildstorlek 30x39cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1717

Konst & antikviteter / Måleri Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:07:00

Skulptur, fågel, formgiven av Paul Hoff (född 1942) för Svenskt Glas/WWF, gul glasmassa, signerad, maximal upplaga 9000 exemplar, 1970-80-tal, höjd 6,5cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1724

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:10:30

Figurin, tvättbjörn, Lomonosov, Ryssland 1900-talets andra hälft, stämpelmärkt i rött, höjd 11cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1728

Aktuellt bud

125 kr

2024-05-19 12:12:30

Budledare: olinz6666 Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:12:30

14 Mynt, till minne av Astrid Lindgren (1907-2002), dekor av olika karaktärer ur Astrid Lindgrens sagor, utgivna av Myntverket Moneta, maximal upplaga om 30 000 exemplar vardera, diameter 38,6mm, schatull och certifikat medföljer, silver 999/1000, 378g Vikt: 378 g

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1730

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:13:30

Herrur Omega, mekanisk, svart urtavla,  sekundvisare, stål,  mekanisk Ø35mm skinnbad orginal krona, sliten urtavla, repor glas, repor visare, målad urtavla

Auktionsnummer: SE23.20240519.A5899

Klockor / Herrur Linköping

Stänger: 2024-05-19 19:33:30

Herrur Omega, Geneve, mekanisk, datum, urtavla silver , sekundvisare, stål,  Ø34mm skinnband  sliten urtavla, repor glas, repor visare

Auktionsnummer: SE23.20240519.A5900

Klockor / Herrur Linköping

Stänger: 2024-05-19 19:34:00

Herrur Certina blue ribbon, mekanisk, svart urtavla, sekundvisare, stål, mekanisk Ø34mm skinnband,  sliten urtavla, skadat glas, repor visare, tygband

Auktionsnummer: SE23.20240519.A5901

Klockor / Herrur Linköping

Stänger: 2024-05-19 19:34:30

Herrur Sjöö Sandström Royal Steel, automatisk, Ø ca 37mm, SS-1836-1, no 728, extra länkbit, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE13.20240520.A20782

Klockor / Herrur Pantbanken Online

Stänger: 2024-05-20 14:00:00

Damur Certina, quartz, datum, ca 22mm, gravyr, batteribyte krävs, 14K, länk Bismarck, en extra länk, 18K bruttovikt: 20,7g

Auktionsnummer: SE13.20240520.A22266

Klockor / Damur Pantbanken Online

Stänger: 2024-05-20 14:08:00

Ett örhänge med turkos sten, Ø ca 4,3mm, 18K  Vikt: 0,3 g

Auktionsnummer: SE13.20240520.A22268

Aktuellt bud

100 kr

2024-05-20 14:09:00

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Örhängen Pantbanken Online

Stänger: 2024-05-20 14:09:00

Herrur, Emporio Armani, ref AR-0647, stål, quartz, Ø 42 mm

Auktionsnummer: SE13.20240520.A22290

Aktuellt bud

400 kr

2024-05-20 14:20:00

Budledare: - Antal bud: -

Klockor / Herrur Pantbanken Online

Stänger: 2024-05-20 14:20:00

Herrur Oris Aquis, automatisk, datum, Ø ca 42mm, ref.7730,snr 3893247 saknas en sprint i länken, stål, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE13.20240520.A22311

Klockor / Herrur Pantbanken Online

Stänger: 2024-05-20 14:30:30

Herrur Tärnan, manuell, Ø 34mm, krona saknas, defekt, smutsig urtavla, 03073, 18K, bruttovikt: 28,3g

Auktionsnummer: SE13.20240520.A22319

Aktuellt bud

5 800 kr

2024-05-20 14:34:30

Budledare: - Antal bud: -

Klockor / Herrur Pantbanken Online

Stänger: 2024-05-20 14:34:30

Herrur Swatch Swiss, quartz, Ø 36mm, stål/doublé, med läderband, inge tillbehör

Auktionsnummer: SE13.20240520.A22340

Aktuellt bud

225 kr

2024-05-20 14:45:00

Budledare: carlbull Antal bud: 8

Klockor / Herrur Pantbanken Online

Stänger: 2024-05-20 14:45:00

Ett par örhängen med genombruten dekor och emaljdetaljer, 65x35mm, snurrebussar saknas, skadade, 21K  Vikt: 22,9 g

Auktionsnummer: SE16.20240521.A83104

Guld / Örhängen Skanstull

Stänger: 2024-05-21 11:00:00

Ett par örhängen med vita stenar, längd 11,7mm, bredd 5,7mm, en snurrebuss saknas, 18K  Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE16.20240521.A94353

Aktuellt bud

1 100 kr

2024-05-21 11:46:00

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Örhängen Skanstull

Stänger: 2024-05-21 11:46:00