Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 156   [1] 2 3 ... 8 Nästa »

Figurin, Höganäs, skulptur i form av flicka. Signerad Åke Holm, glaserat stengods. Höjd 13,5 cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240604.R819934

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:00:00

Sju tallrikar, Bing & Gröndahl, Ø 21cm, stengods, glasyrdefekter på några.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE11.20240604.R818432

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:00:30

Skål Orrefors, Orion, höjd 8,5cm, Ø13cm, Lars Hellsten Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240604.R818879

Aktuellt bud

50 kr

2024-06-04 14:01:00

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:01:00

Fat i glas, Humpila, Pertti Santalahti, Ø 28cm, litet nagg Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240604.R818434

Aktuellt bud

50 kr

2024-06-04 14:01:30

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:01:30

Fyra koppar, Fulby, Hans och Birgitte Börjeson, Ø75mm, höjd 70mm, stengods Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240604.R819545

Aktuellt bud

150 kr

2024-06-04 14:02:00

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:02:00

Fat, Höganäs old, 18,5x18,5cm, 658/1, formgivare John Andersson Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240604.R819092

Aktuellt bud

25 kr

2024-06-04 14:02:30

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:02:30

Fat Flambe ALP Gunnar Nylund Rörstrand, dekor av O. Dahl, nr 5838, Lidköping, förgylld dekor stengods, 30x30cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240604.R819641

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:03:00

Vas, höjd 21,5cm bredd 8cm, design Friedrich Karl Ens i Volkstedt, Tyskland #5215 Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240604.R818894

Aktuellt bud

350 kr

2024-06-04 14:03:30

Budledare: nid59 Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:03:30

Skål, glas blå/grå, på fot, Ø17,5cm, höjd 7,5cm, vikt 817,6g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240604.R819868

Aktuellt bud

75 kr

2024-06-04 14:04:00

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:04:00

Filmkamera, Eumig, C3, 1.9-12.55mm, Schneider-Kreuznach Xenoplan 1:1.9/13, med 2st extra linser, i lägderväska Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240604.R820083

Foto & elektronik Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:04:30

Ljusstake, vit 3-armad med dekor av blommor, 22,5cm, Ø24mm ljusmått, Jie Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240604.R819088

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:05:00

Figurin Duva, Nao by Lladro, Daisa 1983, 21cm, Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240604.R818908

Aktuellt bud

25 kr

2024-06-04 14:05:30

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:05:30

 Elgitarr, Fender Stratocaster Eric Jonson Rosewood, Serienummer: EJ 13661, Model #: 0117700854, År 2011, svajarm,  nedslipade band, samtliga delar är original förutom plektrumskyddet. I nuläget är den ospelbar pga inkorrekt utförd bandslipning. Halsen har skador på band och greppbräda. En reparation kostar runt 7000kronor. Originalfodral med användarmanualer medföljer. Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Auktionsnummer: SE11.20240604.R818645

Musikinstrument / Stränginstrument Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-04 14:06:00

Vas, Open minds av Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda, höjd 26cm, handmålat, Sign. Kosta Boda, Ulrica HV, 41202

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33289

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:00:00

En ljusstake, Orrefors Celeste, höjd ca 37cm, klarglas/delvis frostade, formgivare Anne Nilsson

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33290

Aktuellt bud

300 kr

2024-06-11 14:00:30

Budledare: novali Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:00:30

Ett par ljusstakar Orrefors Celeste, 41cm, etikettmärkta, klarglas/delvis frostade, formgivare Anne Nilsson Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33291

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:01:00

Snappsglas, Orrefors Djävulsglas, formgivare Gunnar Cyren, 165mm, gul, etikettmärkt, monogramsignerad, Det första glaset, det svarta, kom ut 1996. Ursprungligen skulle endast sju glas ingå i serien, en handjävul och sex hondjävlar. 2001 i samband med Nobelprisets 100-årsjubileum utkom ett mörkgrönt glas med limiterad upplaga. 2008 beslöts att en ny färg skulle utkomma varje år och som endast skulle tillverkas under det aktuella året. För att serien fortsatt skulle innehålla sju glas utgick det lila glaset från standarduppsättningen. Därefter har ett nytt glas (färg) utkommit varje år. 2018 års djävul har färgen brun metallic. Enligt Orrefors är 2018 års glas det sista glaset som utkommer i serien. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33292

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:01:30

Snappglas Open Minds, svart, Kosta Boda Ulrika Hydman Vallien, nummer 7091316, signerad, 17,5cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33293

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:02:00

 Fem Champagneglas utan fot i glasbehållare/vas, 42cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33294

Aktuellt bud

200 kr

2024-06-11 14:02:30

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:02:30

Två Ölglas Kosta Boda, Ulrika Hydman Vallien, Friendship 50cl, Hearts, Tulipa, 21cm, etikettmärkta Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33295

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:03:00

[1] 2 3 ... 8 Nästa »