Auktion pågår nu, 90 st utrop

Träffar: 68   « Föregående 1 2 [3] 4 Nästa »

Pansarkedja i 14K guld. Den är 60 cm lång, 1,8 mm bred och väger 6,3g. Springring. Stämplad fa.ca.d´oro X.67 585.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A5995

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:20:00

X-länksarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 9,1 mm brett och väger 14,74g. Kistlås där en säkerhetsåtta saknas. Tillverkat 1962 av Ge-Kå-Smyckekompaniet i Stockholm. Nött.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A5996

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:20:30

Ring i 18K guld med en odlad pärla. Den är 1,6 - 4,9 mm bred, är i storlek 18,5 och väger 2,06g. Stämplad 750, FINLAND & svensk importstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A5997

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:21:00

Berlock i 18K guld med en röd sten. Den är 31,5 mm lång inkl. ögla och väger 4,14g bto. Tillverkad 1976 av Guldsmedjan Forsman & Gardfors AB i Umeå

Auktionsnummer: SE73.20201001.A5998

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:21:30

Stelt armband i 18K guld med två 6,3 mm´s odlade pärlor.  Det är 2,2 - 27 mm brett, har ett innermått på c:a 19 cm och väger 8,25g. Tillverkat 1967 av Alton i Falköping. Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20201001.A5999

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:22:00

Stelt, öppningsbart armband i 18K guld. Det är 6,8 mm brett, har ett innermått på c:a 17 cm och väger 19,68g. Kistlås. Stämplat 750 & svensk importstämpel. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6000

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:22:30

Fantasiarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 10 mm brett och väger 15,2g. Kistlås. Tillverkat 1961 av Svenska Guldvaruaktiebolaget (Tryghve  Berghman) i Stockholm.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6001

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:23:00

Knivbismark / gles bismarkcollier i 18K guld. Den är 43 cm lång, 6,6 - 8,35 mm bred och väger 16,44g. Kistlås. Tillverkad 1975 av Bröderna Hedens Guldsmeds AB i Ängelholm. En glittrig variant av bismark.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6002

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:23:30

Stavcollier i 18K guld med fem odlade pärlor (Ø 4,7 - 5,7 mm). Den är 0,9 mm bred, 42,5 cm lång och väger 4,91g bto. Springring. Tillverkad av Ceson Guldvaru AB i Göteborg. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6003

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:24:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 42 cm lång, 1,2 mm bred och väger 2,65g. Springring. Från Balestra. Stämplad 750 & GFAB (Guldfynd). Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6004

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:24:30

Veneziakedja i vitt guld 18K. Den är 70 cm lång, 1,88 mm bred och väger 21,28g. Springring. Från Balestra. Stämplad 750 & svensk importstämpel. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6005

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:25:00

Veneziakedja i 18K guld. Den är 42,5 cm lång, 1,08 mm bred och väger 2,92g. Springring. Stämplad 750, ITALY & svensk importstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6006

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:25:30

Berlock i 18K guld med en blå syntetcamé. Den är 18,8 mm lång inkl. ögla och väger 0,59g. Stämplad SGP 18K 750.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6007

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:26:00

Hjärtberlock i 18K guld med en cubic zirconia. Den är 18,8 mm lång inkl. ögla och väger 0,56g. Stämplad 18K

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6008

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:26:30

Brosch i 18K guld med en nyponröd sten. Den är 32,8 x 26,2 mm och väger 5,65g. Tillverkad 1953 av G Dahlgren & Co. i Malmö.  Nålen är lite ojämn.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6009

Smycken; broscher   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:27:00

Brosch i 18K guld med fem 3,5 mm´s odlade pärlor. Den är Ø 27,5 mm och väger 2,96g. Tillverkad 1954 i Stockholm (oläslig tillverkarstämpel).

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6010

Smycken; broscher   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:27:30

Berlock i 18K guld med en bokmärkesängel. Den är 25 mm lång inkl. ögla och väger 1,17g bto. Stämplad 18KT.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6011

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:28:00

Skrotguld: 4,0g 18K bto & ett defekt mormorsur 14K (29,18g bto inkl. verk & allt/ Ø 33,6 mm)

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6012

Aktuellt bud:

2 600 kr

2020-10-01 19:28:30

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:28:30

Uppklippt ring i vitt guld 18K med fyra diamanter á 0,005ct & tre ljusblå stenar. Den är 2,3 - 3,75 mm bred, är i c:a storlek 17,5 och väger 2,87g. Stämplad 750.

Auktionsnummer: SE73.20201001.A6013

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-10-01 19:29:00