Träffar: 98   « Föregående 1 2 [3] 4 5 Nästa »

Creoler i 18K guld. De är totalt 16,8 mm långa, 2,9 mm breda och väger 1,2g. Stämplade 18K

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6679

500 kr

Smycken; örhängenUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:20:00

Droppörhängen i 18K guld. De är 21,4 mm långa och väger 1,5g Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6680

600 kr

Smycken; örhängenUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:20:30

Örhängen "knutar" i 18K guld. De är Ø 5,8 mm och väger 0,6g.

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6681

250 kr

Smycken; örhängenUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:21:00

Hängande örhängen med odlade pärlor i 18K guld. De är 17,2 mm långa och väger 0,9g

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6682

350 kr

Smycken; örhängenUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:21:30

Ovanlig berlock i 18K guld med en fluffig pudel som sitter jättefint. Den är 40,3 mm lång inkl. ögla och väger 3,43g. Italienska stämplar & 750

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6683

Smycken; berlockerUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:22:00

Berlock "tvåöring" i 18K guld; från 1968. Den är Ø 15 mm och väger 1,7g. Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6684

600 kr

Smycken; berlockerUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:22:30

Berlock "droppe" i 18K guld. Den är 14 mm lång inkl. ögla och väger 0,3g

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6685

125 kr

Smycken; berlockerUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:23:00

Defekt guld 18K c:a 40g nto

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6686

12 800 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:23:30

Äldre herrur Certina Blue Ribbon Automatic i stål med läderband. Smårepigt plexiglas. Datum. Boett 38,6 x 34,3 mm. Nr. 6364552 / 5801 120. Går, men ingen funktionsgaranti

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6687

KlockorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:24:00

Defekt silver 24,2g 925/1000

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6688

100 kr

SilverföremålUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:24:30

Herrur Certina i 18K guld med läderband. Smårepigt plexiglas. Boett Ø 33,5 mm med företagsgravyr baktill. Quartz- går ej- batteribyte krävs? Ingen funktionsgaranti! Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6689

KlockorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:25:00

Ring i vitt guld 18K med en briljant 0,18ct (c:a W-si). Den är 2,2- 4,7 mm bred, är i storlek 18 och väger 3,0g. Stämplad GIA, Uppsalas stadsstämpel, kattfot, 18K & V9 (=1971). Stenstorleken ingraverad

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6690

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:25:30

Camébrosch / -berlock i 14K guld. Den är 28 x 23 mm exkl. infällbar ögla och väger 3,78g. Stämplad K14

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6691

Smycken; broscherUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:26:00

Granatcollier i förgylld metall. Den är 43 cm lång, 6 - 16 mm bred och väger 18,7g. Springring

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6692

350 kr

Budledare: wfr65 Antal bud: 1

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:26:30

Brosch i silver med tigeröga. Den är 54 x 21 mm och väger 5,4g. Stämplad K&L 835

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6693

50 kr

Budledare: lmj87 Antal bud: 2

Smycken; broscherUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:27:00

Klackring i 18K guld. Den är 3,3 - 9,6 mm bred, är i storlek 20,75 och väger 2,8g. Stämplad GFAB (Guldfynd), 750 & 18K

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6694

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:27:30

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 20 cm långt, 6 mm brett och  väger 11,1g. Kistlås. Tillverkat 1963 av Guldsmedjan Hilden Holger  i Sala. Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6695

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:28:00

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 6,3 mm brett och väger 14,7g. Kistlås. Tillverkat av Clareus Guldsmeds AB i Furusund. Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6696

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:28:30

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 46 cm lång, 4 - 5,9 mm bred och väger 12,7g. Springring. Svenska, oläsliga stämplar. Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6697

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:29:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 42 cm lång, 1,25 mm bred och väger 2,4g. Springring. Svensk importstämpel & 18K

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6698

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:29:30