Kamera Leica M4, svartlackerad, serienummer 1207345, Wetzlar, 1968, servicesigill A, med body cap, smärre slitage, längre tider något sega.

63 000 kr

(dudulshumbulak)

Auktnr SE1.20231206.A54971
Varukategori Foto & elektronik
Utropspris 40 000 kr
Aktuellt bud 63 000 kr
Stänger 2023-12-06 19:13:35
Provision 9 450 kr
Frakt 129 kr

Bärbar dator Apple Macbook...

Herrur Chopard L.U.C 3.96,...

Matta, orientalisk, figural, bomull på silkesvarp, ca 113x72cm.   Vikt: 0 g

Matta, röllakan, 222x168cm, fläckar Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Matta, röllakan, 222x168cm...

Ring med odlad saltvattenp...

Ett par skor Tod´s, Gommini Tronchetto stl 40, brun, skopåse samt kvitto (ny pris 4499kr dec-2019). Vikt: 0 g

Ett par skor Tod´s, Gommin...

6 st Serietidningar, Kalle Anka år 1951:8, 1961:11, 1972:7, Daffy 1966:5, Walt Disneys serier (Musse Pigg) 1972:8, Dennis 1961:19, fläckar mm. Vikt: 0 g

Mapp "3 Motiv" med tre färglitografier, Lars Norrman, signerade och numrerade, bladstorlek ca 36x54cm, samtliga med något gulnad passepartout märkt Svenska Fläktfabriken, mapp med slitage, ej ramade.  Vikt: 0 g

Mapp "3 Motiv" med tre fär...

Tavla, litografi, Elisabeth Nyman, signerad i trycket, ej numrerad, dagmått 25,5x35cm, ej examinerad ur ram. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål, glas, delvis sandgju...

Skål med lock, Rosenthal Studio Linie, höjd 7,5cm, Ø 12cm Vikt: 0 g

Skål med lock, Rosenthal S...

Tavla, akvarell, Johan-Fredrik Isberg, monogramsignerad, "Överståthållarämbetets gård", föreställande Tessinska palatset, Stockholm, bildyta ca 15,5x10cm, ej examinerad ur ram. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Liten kakspade, längd ca 14,8cm, otydliga stämplar år 1944, silver Vikt: 23,5 g

Liten kakspade, längd ca 1...

Ljusstake mässing barockstil, 1900-tal, höjd 24cm, mässing, ostämplad Vikt: 0 g

Ljusstake mässing barockst...

Tavla Robert Högfeldt, spegel spegel på väggen där.., blandteknik, stl ca31x23cm, signerad, gulnad, ej examinerad ur ram. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla Robert Högfeldt, spe...

Figurgrupp, porslin, dansande kvinnor, Royal Dux, höjd ca 33cm, slitage, några avslagna fingrar.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Två Gafflar med monogram, ...

Se kontorets övriga auktionsvaror