33 000 kr

(watchguy_64)

Auktnr SE16.20240227.A92494
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 26 000 kr
Aktuellt bud 33 000 kr
Stänger 2024-02-27 13:07:30
Provision 4 950 kr
Frakt 129 kr

Herrur Jaeger LeCoultre Master Ultra Thin Moon, svart urtavla, stål, automatisk, 39mm, refnr Q1368470, serienr 3422774, boettnr 176.8.64.S, Cal 925, safirglas, månfas, glasbaksida, läderarmband, viklås, certifikat daterat 15/09/2021, manual, tillhörande verktyg, skadad box, ytterkartong.

Herrur IWC Shaffhausen Aquatimer Chronograph, titan, automatisk, 42cm, refnr IW371918, serienr 3174555, kronograf, dag, datum, defekt gummiarmband, repor på boett, certifikat Moskva daterat 04.03.07, manual, tillhörande verktyg, box, ytterkartong, servicebehov.

Herrur Frederique Constant Moonphase, stål, automatisk, 39mm, refnr FC-701/2/3X3S/SD4/6, serienr 3401777, datum, glasbaksida, läderband, viklås, manual, box.

Armbandsur Rolex, silver 935, manuell, 35mm, savonett, boettnr 685.699 J, boett stämplad W&D Rolex, liten sekundvisare, repor och bucklor på boett, skadad urtavla, delvis renoverad, ca 1915, läderarmband ej original, inga tillbehör.

Skulptur, AI WEIWEI, "Artist's Hand", onumrerad upplaga av 1000 ex från 2017, signerad, längd 10cm, bredd 10cm, höjd 13cm, avgjutning av konstnärens hand i konstmassa överdragen med rodium, kort från Public Art Fund, kartong. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Herrur Seiko Prospex x Padi, ref 132-343, snr SRPG21K1, automat, datum, gummiband, cert daterat 2023-12/14 stjärnurmakarna, manual, tags, box, ytterkartong, nyskick.

Herrur Sjöö Sandström UTC Extreme Black Diamond, stål, DLC (Diamond Lilke Carbon), automatisk, 42mm, serienr 49, Limited edition, kronograf, datum, glasbaksida, gummiarmband bruksskick, repor och färgbortfall på boett, repa på glas, extra armband, certifikat daterat 2011-06-28, manual, box.

Herrur Sjöö Sandström UT...

Armband med blå stenar och diamanter 10x ca 0,005ct, längd 19,5cm, bredd 3,3mm, GHA, tvåfärgat, 18K  Vikt: 6,8 g

Armband med blå stenar och...

Ring med diamanter ca 0,47ctv, stl 16, bredd 4,5mm, GHA, 18K  Vikt: 3,6 g

Duk Georg Jensen Damask, The Christmas Tablecloth, 140x240, bomull, oanvänd, originalkartong.  Skickas med postpaket.

Armband kejsarlänk, längd 22cm, bredd 3,5mm, GHA, 18K  Vikt: 22,7 g

Armband kejsarlänk, längd...

Ring med berlock hjärta, stl 17, bredd 2mm, GHA, 18K  Vikt: 0,5 g

Ring med berlock hjärta, s...

Collier med odlade saltvattenspärlor Akoya Ø7,5-7,8mm och peridoter, längd 72cm, guldlås 18K Bruttovikt 49,8g

Helallians ring med diamanter 12xca0,05ct, 24xca0,01ct, stl 16¼, bredd 5mm, vitguld, ostämplad, 18K  Vikt: 4,6 g

Ring med stenar, stl 18, bredd 3,5-25mm, 925/1000 silver  Vikt: 11,5 g

Ett par örhängen med markasiter, längd 55mm, bredd 18mm, pärlemor, silver  Vikt: 11,1 g

Ett par örhängen med mark...

2 Chokladskålar Christmas, Royal Copenhagen, höjd ca 6,5cm, Ø10,5cm, porslin, originalkartong.  Skickas med paket.

2 Chokladskålar Christmas,...

Collier med rosenkvarts, längd 51,5cm, bredd 7,6-11,5mm, ostämplat silverlås, Bruttovikt 50,1g

Collier med rosenkvarts, l...

Herrur Longines 18K, quartz, 33mm, refnr L4 743 6, serienr 33222236, datum, går ej, behov av batteribyte, läderarmband, originalspänne, garantikort Klockmaster Karlstad, datum ej ifyllt, skadat etui.

Skål på fot Christmas, Royal Copenhagen, höjd ca 6cm, Ø17,5cm, nr 427, porslin, originalkartong.  Skickas med postpaket.

Skål på fot Christmas, Ro...

Se kontorets övriga auktionsvaror