33 000 kr

(watchguy_64)

Auktnr SE16.20240227.A92494
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 26 000 kr
Aktuellt bud 33 000 kr
Stänger 2024-02-27 13:07:30
Provision 4 950 kr
Frakt 129 kr

Ett par solglasögon, Louis...

Stelt armband med filigrandekor, Ø60mm, bredd 27mm, filigrandel saknas vid låsskruv, 21K.  Vikt: 79,5 g

Gitarrförstärkare, Mesa Engineering, TransAtlantic TA-30, 4x Mesa EL84, mått 57x29x45cm, FX Loop, aluminium/stål/silver, grå, svart, bruksskick. Skickas ej.

Gitarrförstärkare, Mesa E...

Scarf/twilly, Hermès, Kelly en Perles, 100% silke, made in France, längd: 86cm, bredd: 5cm, i box

Scarf/twilly, Hermès, Kell...

Collier, längd: 64,5cm, bredd: 3,5mm, små bucklor, 23K  Vikt: 45,6 g

Collier, längd: 64,5cm, br...

Ring med diamant ca 0,80ct, färgtonad/tydliga inneslutningar, stl 17¼, Swedor, år 1983, vitguld 18K  Vikt: 3,1 g

Herrur, Omega, stål, manuell (defekt, går ej), 36mm, liten sekundvisare, ca 1950-tal, smärre repor på plexiglas, djupa nagg och repor på boett, defekt urtavla samt visare, akut servicebehov, flexilänk i stål, inga tillbehör

Herrur, Omega, stål, manue...

Carmoséring med diamanter 10xca0,03-0,04ct samt troligen safir, stl 16½, bredd: 1,3-12,2mm, små nagg på diamanter, 18K Vikt: 3,7 g

Carmoséring med diamanter ...

Armband, ställbar längd: ca 18-20cm, bredd: 6,4mm, brott i länk, 21K   Vikt: 10,3 g

Armband, ställbar längd: ...

Elgitarr, design by Fender Stratocaster, Squier, Standard series, sernr IC 061044427, år 2006, vinröd, made in Indonesia, gitarrband Ernie Ball, märken, lätta repor, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Ring, X-länk, stl 21, bredd 7,2mm, ostämplat. 18K Vikt: 3,3 g

Ring, X-länk, stl 21, bred...

Ett par örhängen med diamanter 36xca0,005ct 8/8 slipning samt troligen rubiner, längd: 7,3mm, bredd: 7,8mm, vitguld, saknar snurrebussar, 18K Vikt: 1,5 g

Ett par örhängen med diam...

Ring med gammalslipad diamant ca 1,00ct, slipad kulett, stl 18, ostämplad, vitguld/rödguld, 14K Vikt: 7,9 g

Herrur, West End Watch Co, Sowar Prima, stål, manuell, 34mm, boettnr: D8867 9743, defekt urtavla, skador på visare samt datum, repor på plexiglas, svart läderarmband med slitage

Stelt armband, Ole Kortzau för Georg Jensen, Denmark, stämplad 362 OK, Ø60mm, bredd 6,1mm, 925/1000  Vikt: 23,8 g

Elbas, Epiphone, Jack Casady Bass, Burgundy, JCB-1 Low-Impedans Humbucker-pickup, handcrafted  in China, sernr: 22031515142, en volymknapp något ostadig, skyddsplast kvar, figurformat originalcase Skickas med Bussgods eller PostNord

Ett par örhängen med fasettslipade blå topaser och briljantslipade diamanter totalt 0,35ctv, längd 23mm, GHA, vitguld 18K Vikt: 4,8 g

Ett par örhängen med fase...

Herrur, Certina DS, stål, automatisk, 36mm, datum (återställer ej korrekt), boettnr: 5717131, smärre repor på plexiglas, defekt urtavla samt visare, gravyr, flexilänk i guldfärgat stål med färgbortfall, inga tillbehör

Herrur, Certina DS, stål, ...

Herrur, Seiko 5 Sports, stål, automatisk, 42mm, datum, dag (återställer ej korrekt), refnr: 7S36-01E0, snr: 9D0080, repor på glas, boett, ring och länk, inga tillbehör

Herrur, Seiko 5 Sports, st...

Se kontorets övriga auktionsvaror