312 000 kr

(idolol)

Auktnr SE1.20240228.A56021
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 309 000 kr
Aktuellt bud 312 000 kr
Stänger 2024-02-28 19:48:30
Provision 46 800 kr
Frakt 299 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner, guld/stål, automatisk, ref-nr16613, serie-nr K245172, Serti Dial, Ø40mm, diamantindex samt safirer, boett-nr 2160, kaliber 2160, verk-nr 3 9207347, 13 länkbitar monterade, clasp 93253 DT1, manual, plånbok, sigill, ankare och certifikat Nymans Ur Stockholm 2002, små repor.

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust, ref-nr: 1601, serie-nr: 2837544, verk-nr: D516, boett-nr: 1601, kaliber: 1570,, stål, Ø36mm, plexiglas, läderband ej original, tavla "UAE Armed Forces", servad Nymans April 2020, årtal ca 1971,  box samt ytterkartong ej tidsenlig.

Herrur Hublot Big Bang, ref:301.M, stål, automat, kronograf, datum, Ø44mm, snr:663994, eftermonterade diamanter, safirglas, glasbaksida, svart gummiband, viklås, box samt ytterkartong, ej certifikat

Damur Hublot Big Bang Madre Perla, stål/titan, automatisk, ref-nr: 341, serie-nr: 644320, cal: ETA 2894-2, verk-nr: 04509, Ø41mm, safirglas, pärlemortavla, diamantkrans med 114st briljantslipade diamanter, kvalitet TW(F-G)/VVS, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås, inga tillbehör.

Damur Cartier Vermiel Tank, quartz, ca 30x23mm, förgylld silver, referensnummer: 590005, serienummer: 14784 , certifikat från 1988, slitet armband, originalspänne, inga övriga tillbehör, åldersbetingat slitage, repor, behov av batteribyte/står still.

Armband X-länk med stav, längd ca 19,5cm, bredd:5,5cm, importstämplat, 18K Vikt: 224,7 g

Armband X-länk med stav, ...

Scarf Chanel, siden, motiv av spegel med blommor, ca 94x94cm , originalkartong med ställvis hårt slitage, fläckar.

Ring med ovala safirer 1x0,35ct, 2x ca 0,22ct,  samt diamanter diamanter 11x ca 0,02ct, stl:16½, Carl Fredric Carlman, Stockholm, 18K vitguld  Vikt: 5,7 g

Kuvertväska Christian Dior made in France,  monogramcanvas,  ca 17x26cm, defekt låsmekanism, slitage, fläckar, repor/märken på beslag.

Kuvertväska Christian Dior...

Väska, Clutch Christian Dior made in France, tyg, monogramcanvas, ca 13x28cm, några fläckar , mindre slitage på gulfärgad metall.

Väska, Clutch Christian Di...

Kedja Cordell med tvinnad veneziakedja i vitguld, längd ca 61cm, bredd:8mm, en låsåtta saknas, otydliga stämplar, 18K Vikt: 94 g

Skor Hermes Irving Loafers, made in Italy, stl 43 , slitage, skada på bakre sula dustbag, originalkartong.

Armband med rubiner samt diamanter 16x ca 0,01ct, längd ca 17cm, ostämplat, 18K Vikt: 6,5 g

Ring med citrin, stl:16½, otydliga stämplar, 18K Vikt: 5,1 g

Ring med citrin, stl:16½, ...

Armband X-länk, längd ca 20,5cm, bredd:28mm, Segir Aktiebolag, Köping år 1958, 18K Vikt: 64,6 g

Armband X-länk, längd ca ...

Örhängen med blå topaser ca 11mm, 925/1000 silver Vikt: 1,8 g

Örhängen med blå topaser...

Klackring med vapenmonogram, stl:21¼, Af Forselles Guld, Stockholm, 18K Vikt: 23,2 g

Scarf Hermés, "Les folies du ciel", siden, formgiven av Loic Dubigeon, 1984, ca 87x87cm, svag lukt, fläckar, originalkartong med skador. Vikt: 0 g

Scarf Hermés, "Les folies ...

Scarf Hermés, "Grand Manège", siden, formgiven av Henri d'Origny, 1990, ca 88x88cm,  svag lukt, några tråddragningar, några mindre fläckar, originalkartong med skador. Vikt: 0 g

Scarf Hermés, "Grand Manè...

Ring med akvamarin graverat sigill, stl:14, Hugo Strömdal, Stockholm år 1929, 18K vitguld Vikt: 4,5 g

Se kontorets övriga auktionsvaror