312 000 kr

(idolol)

Auktnr SE1.20240228.A56021
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 309 000 kr
Aktuellt bud 312 000 kr
Stänger 2024-02-28 19:48:30
Provision 46 800 kr
Frakt 299 kr

Väska Louis Vuitton, Porte Documents Jour, damier-mönster, fem fickor invändigt,  med avtagbar och justerbar axelrem, datumkod Spanien 2013, med kvitto 2013, ca 38x27x6cm, slitage.  Skickas med postpaket.

Väska Louis Vuitton, Porte...

Fåtölj "Lamino", Yngve Ekström för Swedese, ek och teak, med skinnklädsel, slitage, ställvis hårt, lukt. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Fåtölj "Lamino", Yngve Ek...

Fåtölj "Lamino", Yngve Ekström för Swedese, ek och teak, med fårskinnsklädsel, slitage, klädsel med mindre bortfall, någon fläck. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Fåtölj "Lamino", Yngve Ek...

Armband x-länk med stav,  längd ca 19,5cm, bredd ca 2,5cm, GHA 925/1000 silver Vikt: 55,8 g

Armband x-länk med stav, ...

Ring med olikslipade diamanter, varav 1 gammalslipad diamant ca 1x0,66ct Cr/VS, samt 1 diamant ca 0,50ct W/VS, stl: 17 ¼, 18K, skenan bredd ca 3mm, Elmblads Guld AB 2006, 18K Vikt: 7,2 g

Kamerahus Leica M4, serienummer 1227404, 1969, Leitz, Wetzlar, sigillstämplad L, body cap, långa tider sega, ytliga repor och märken, väska medföljer.

Armband med Lapis lazuli, längd ca 18cm, bredd ca 6mm, med säkerhetskedja,925/1000 silver Vikt: 14 g

Armband med Lapis lazuli, ...

Fåtölj "Lamino", Yngve Ekström för Swedese, ek och teak, med fårskinnsklädsel, slitage, klädsel med mindre bortfall. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Fåtölj "Lamino", Yngve Ek...

Äggkopp med monogram, Wilhelm Binder, Schwabisch Gmund, Tyskland, 1910/20-tal, nyklassicism, dekor av lagerstav, invändigt förgylld, höjd ca 7cm, slitage, silver.  Vikt: 18,4 g

Äggkopp med monogram, Wilh...

Gevär, ändrad från flintlås till slaglås, sent 1700-tal, rikt skuren dekor, låsbleck med otydliga stämplar, längd ca 133cm, kaliber 14mm, skador och lagningar. Skickas med postpaket.

Gevär, ändrad från flint...

Objektiv Summicron 1:2/35, serienummer 2312846, Leitz, Wetzlar, 1969, linsskydd bak, uv-filter, ytliga repor utvändigt, mindre damm invändigt.

Stelt armband med mabépärla Ø 10mm & vita stenar, bredd ca 7mm, ihåligt, bucklor, ca 6x4,7cm, 18K Vikt: 28,2 g

Stelt armband med mabépär...

Armband med orientaliska pärlor, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab 1910, längd ca 18,4cm, bredd ca 8mm, med säkerhetskedja, ihåligt, 18K Vikt: 22,9 g

Armband med orientaliska p...

Kakspade "Parallel", Oscar Gundlach-Pedersen för Georg Jensen, formgiven 1931, längd ca 14cm, mindre bruksslitage, silver.  Vikt: 67,3 g

Stelt armband, Smederna Lantz Ateljé & Galleri AB 1979, graverad, bredd ca 32mm, ca 5,8x4,5cm, 925/1000 silver Vikt: 42,8 g

Servettring med monogram,  Wilhelm Binder, Schwabisch Gmund, Tyskland, 1910/20-tal, nyklassicism, dekor av lagerstav, bredd 2,5cm, Ø4cm.  Vikt: 10,7 g

Servettring med monogram, ...

Armband längd ca 20cm, bredd ca 2,6cm, NSE år 1972, silver Vikt: 48,2 g

Armband längd ca 20cm, bre...

Hänge med gröna stenar i glas, svenska importstämplar, längd ca 8,7cm, bredd ca 18mm, silver Vikt: 24,8 g

Hänge med gröna stenar i ...

Se kontorets övriga auktionsvaror