Gåvor till studenten.

Hos oss hittar du presenterna du inte hittar någon annanstans.

Armband, silver 925/1000, vita stenar, längd 18,5 cm, bredd 4 mm, uppbyggnad 4,5 mm, otydlig tillverkarstämpel, samtliga stenar utan anmärkning, fint skick Vikt: 9,6 g

200 kr

(solen100)

Auktnr SE74.20240402.R40005
Varukategori Silver / Armband
Auktionstyp Lagerauktion - kan endast betalas online
Utropspris 75 kr
Aktuellt bud 200 kr
Stänger 2024-04-02 19:15:30
Provision 30 kr
Frakt 49 kr

Diamantörhängen, 18K guld, Diamanter 2 x 0,025ct, örhängenas diameter 3 mm, originalploppar, fint skick Vikt: 1 g

Diamantörhängen, 18K guld...

Antik Carmoséring, 18-23K ...

Armband, 18K guld, Safirer, Diamanter 10x0,01ct, längd 19,5 cm, bredd 3,5 mm, stenar utan anmärkning, fint skick  Vikt: 6,5 g

Damur Rolex Oyster Perpetual Datejust, stål, Ø26 mm, automatisk, kaliber 2135, referensnummer 69240, serienummer R443551, safirglas, datum, jubileelänk, originalbox

Diamantring, 18K guld, Diamanter 3 st - totalt 0,09ct TWP (stämplat på skenans insida), Rubiner 4 st - totalt 0,25ct (stämplat på skenans insida), tillverkarstämpel SSÄ, Varberg, svensk kontrollstämpel, Ø17½ mm, bredd 2,5 - 2,8 mm, fint skick Vikt: 3,1 g

Armring, 18K guld, mönstra...

Armband med berlocker (5 st), silver (merparten stämplade 925/1000), olika tillverkare, bl.a. PANDORA, armband längd 17,5 cm, bredd 3 mm, berlocker med vita/blå stenar, varierande mått, fint skick Vikt: 27,4 g

Diamantring, 18K vitguld, mörkgrön Safir 1,17ct (graverat på skenans insida), Diamanter 16 st - totalt 0,34ct (graverat på skenans insida), tillverkarstämpel HS, svensk kontrollstämpel, Ø18½ mm, bredd 2,3 - 9 mm, ett mikronagg på sidan av Safiren, fint skick Vikt: 4,7 g

Diamantring, 18K vitguld, ...

Halskedja Figaro, 18K guld, kraftig herrmodell, Balestra Italien, längd 62,5 cm, bredd 8 mm, tjocklek 3,2 mm, mycket fint skick  Vikt: 97,3 g

Retro Örhängen, 18K guld, Ametister 7x9 mm, total längd 25 mm, bredd 9 mm, ploppar med tillverkarstämpel BEH - Bengt Hallberg Guldsmeds AB, mycket fint skick, förefaller vara sparsamt använda, stenar utan anmärkning Vikt: 2,1 g

Retro Örhängen, 18K guld,...

Retro Armring, silver, svagt mönstrad dekor, ej öppningsbar, inre mått 19,5 cm, bredd 2,8 mm, Victor Janson Guldvaru Ab Lindesberg 1974, fint skick Vikt: 6,6 g

Örhängen, 18K guld, naturliga mörkblå stenar, örhängenas längd 11 mm, bredd 9 mm, originalploppar med tillverkarstämpel W&A - Sävsjö Guldsmeds AB, mycket fint skick, sparsamt använda Vikt: 1,3 g

Örhängen, 18K guld, natur...

Örhängen Bismarck, 18K guld, längd 13 mm, bredd 3-4 mm, originalploppar med tillverkarstämpel SGP - Bronsil AB, mycket fint skick Vikt: 0,9 g

Örhängen Bismarck, 18K gu...

Örhängen, 18K guld, stör...

Örhängen, 18K guld, lila Safirer, Guldfynd GHA, Ø3,5 mm, originalploppar, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 0,7 g

Örhängen, 18K guld, lila ...

Pärlcollier, lås i 18K guld, dekor i vitguld, Diamanter 2x0,01ct, (stämplad 0,02), låsets storlek ca. Ø10 mm, höjd 7 mm, doserad modell, odlade Pärlor Ø5-8,5 mm, blåvitrosa ton, god lyster, längd 42 cm, svensk kontrollstämpel, fint skick  Vikt: 24 g

Pärlcollier, lås i 18K gu...

Damur Tudor Le Royer, stål, Ø25 mm, quartz - behov av nytt batteri, full funktion garanteras, referensnummer 15538/3, original skinnband och lås, fint skick, ej tillbehör

Damur Tudor Le Royer, stål...

Armband Bismarck med berlocker (6 st), silver 830/1000, längd 18 cm, bredd 8 mm, en berlock med månstensliknande sten, berlocker med varierande mått, Nefertiti längd 20 mm, svensk kontrollstämpel, fint skick, sten utan anmärkning Vikt: 19,6 g

Retro Armring, 18K guld, Ametist Ø12 mm, öppningsbar modell, Svedboms Guldsmeds Ab (ESM), svensk kontrollstämpel, inre omkrets 17,5 cm, skenans bredd 3 mm, fint skick Vikt: 10 g

Se kontorets övriga auktionsvaror