Gåvor till studenten.

Hos oss hittar du presenterna du inte hittar någon annanstans.

Silvertacka Valcambi Suisse 1000g. Finhalt 999,0. Nr. AD56968 med certifikat.

8 400 kr

(katt2)

Auktnr SE73.20240404.A16567
Varukategori Silver / Övrigt
Utropspris 6 500 kr
Aktuellt bud 8 400 kr
Stänger 2024-04-04 19:00:26
Provision 1 260 kr
Frakt 129 kr

Armband i 21K guld. Det har ställbar längd 18 - 20,5cm, är 3,6 - 11,8 mm brett och väger 5,0g. Springring. Stämplat 875.

Odlad pärlcollier med c:a 6,4 mm' s pärlor. Den är 80 cm lång. Lås i vitt guld 18K med en odlad pärla och fyra smaragder. Låset är Ø 14 mm. Stämplat 750, 18K & JKa. Gles vid ena dobben, men bra trädd i övrigt.. Vikt: 0 g

Odlad pärlcollier med c:a ...

Äldre herrur "Marvin" i 18K guld utan band. Boett Ø 33 mm. Automat. Repigt plexiglas. Bruttovikt 36,9g.

Äldre herrur "Marvin" i 18...

Kupat, facettslipat armband i 18K guld. Det är 19,8 cm långt, 11 mm brett och väger 25,5g. Kistlås. Borttagen säkerhetskedja. Stämplat 18K.

Armband i silver med cubic zirconia. Det har ställbar längd 17,5 - 19 cm, är 10,1 mm brett och väger 19,1g. Karbinhake. Stämplat 925.

Kupat armband i 18K guld med dekor i vitt, gult & rött guld. Det är 21,5 cm långt, 16,3 mm brett och väger 38,7g. Kistlås. Borttagen säkerhetskedja. Utländska, oläsliga stämplar.

Ring i vitt guld 18K med sju diamanter á c:a 0,005ct. Den är 1 - 5,3 mm bred, är i storlek 19 och väger 1,7g. Finska kontrollstämplar & 750.

Mormorsörhängen i 18K guld. De är c:a 19 mm långa och väger 1,7g. Små ojämnheter.

Mormorsörhängen i 18K gul...

Västerbottensring i silver. Breda modellen. Den är 5,3 - 14 mm bred, är i storlek 19 4,5g. Tillverkad 2002 av Guldsmed Sigfrid Petersson i Söderhamn AB.

Västerbottensring i silver...

Collier i 18K guld med ett fast mittparti med en droppslipad safir och vitguldsdekor. Den har ställbar längd 44 / 47 cm, kedjan är 0,6 mm bred, mittdekoren hänger ner c:a 25 mm och den väger 2,7g. Springring. Stämplad GHA (Guldfynd) & 750.

Ring i 23K guld med en vit sten (nött). Den är 3,6 - 7,2 mm bred, är i storlek 17 och väger 3,9g. Stämplad 23K.

Collier i silver. Den är 42 cm lång, 11,6 mm bred och väger 64,7g. Kistlås. Stämplad GFAB 925.

Collier i silver. Den är 4...

Brosch i 18K guld med en cabochonslipad, ljusblå sten. Den är 28,6 x 18 mm och väger 4,0g. Ostämplad.

Örhängen med doserade cirklar i 23K guld och stift & snurrebussar i 18K guld. Cirklarna är Ø 17 mm. De väger 6,7g. Cirka 0,7g 18K & 6g 23K.

Örhängen med doserade cir...

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 44 cm lång, 3,2 - 4,4 mm bred och väger 8,7g. Springring. Svensk tillverkarstämpel, 18K & kattfot.

Ankarkedja i 14K guld. Den är 61,5 cm lång, 6,4 mm bred och väger 18,0g. Karbinhake. Stämplad K.YEN1 590.

Ankarkedja i 14K guld. Den...

Kupad ring i 18K guld med blomstermönster. Den är 5 - 10,3 mm bred, är i storlek 21¾ och väger 8,7g. Tillverkad 2008 av Bengt Hallberg Guldsmeds AB.

Camébrosch / - berlock i 18K guld. Den är 38,3 x 30 mm och väger 6,5g. Stämplad 750.

Camébrosch / - berlock i 1...

Tre ringar 18K 9,9g inkl. tre pyttestenar. Gravyrer.

Se kontorets övriga auktionsvaror