Ring i vitt guld 18K med en gammalslipad diamant 1,36ct enligt gravyr (c:a TW/W-vs, nagg, naturlig typ1aAB, livlig lyster). Den är 1,6 - 8 mm bred och stenen sticker upp 6,2 mm från fingret. Den är i storlek 18½ och väger 2,8g. Tillverkad 1950 av G Dahlgren & Co i Malmö. Kattfot. Använd formuläret här nere och skicka ditt namn & mobilnummer så mms:ar jag en filmsnutt.
Auktnr | SE73.20240418.A16677 |
Utropspris | 30 000 kr |
Aktuellt bud | 39 000 kr |
Stänger | 2024-04-18 19:00:25 |
Provision | 5 850 kr |
Frakt | 129 kr |