Skulptur "Äpple", Hans Hedberg (1917-2007), starkeldsfajans med glasyr i brunt/beight, gult och orange/rött, höjd 13 cm, omkrets mitt på äpplet 39 cm, inköpt på Konstgalleri i Sverige i slutet på 1970-talet eller omkring 1980, signerad i botten HHg, noggrant genomgången, skick utan anmärkning, vikt 678 gram, skickas ej enbart avhämtning på kontoret i Kristianstad (Omfattas av bus-avgift)
Auktnr | SE74.20240423.A24902 |
Varukategori | Keramik, porslin & glas / Skulpturer |
Utropspris | 11 500 kr |
Aktuellt bud | 15 500 kr |
Stänger | 2024-04-23 19:46:52 |
Provision | 2 325 kr |
Frakt | Skickas ej |
Bus-avgift | 775 kr |