Gevär, ändrad från flintlås till slaglås, sent 1700-tal, rikt skuren dekor, låsbleck med otydliga stämplar, längd ca 133cm, kaliber 14mm, skador och lagningar. Skickas med postpaket.
Auktnr | SE1.20240424.A56783 |
Varukategori | Militaria, vapen & medaljer |
Utropspris | 600 kr |
Aktuellt bud | 1 300 kr |
Stänger | 2024-04-24 19:40:56 |
Provision | 195 kr |
Frakt | 299 kr |