Sparbössa i form av äpple, höjd 12,5cm, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsbergs studio, 1950-tal, lätt färgbortfall, nagg på lövet, chamotterat stengods, etikettmärkt
Auktnr | SE16.20240507.A94196 |
Varukategori | Keramik, porslin & glas / Skulpturer |
Utropspris | 1 500 kr |
Aktuellt bud | 1 500 kr |
Stänger | 2024-05-07 12:29:00 |
Provision | 225 kr |
Frakt | 129 kr |
7/5 12:28:24 | serafen | 1500 kr |