Skulptur, hus, hexagonalt, höjd 12cm, Bertil Vallien, signerad B.W, nr 3 ur serien Bagdad, Gustavsberg, 1960-tal, ojämn glasyr, slitage/tillverkningsdefekt undertill, chamotterat stengods Skickas med paket.
Auktnr | SE16.20240507.A94201 |
Varukategori | Keramik, porslin & glas / Skulpturer |
Utropspris | 300 kr |
Stänger | 2024-05-07 12:31:30 |
Provision | 45 kr |
Frakt | 129 kr |