Hänge Droppe, 18K guld, massiv modell, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB, längd 25 mm, droppens bredd 7-8 mm Vikt: 7,1 g

4 000 kr

Auktnr SE74.20240507.A25029
Varukategori Guld / Hängen & berlocker
Utropspris 4 000 kr
Stänger 2024-05-07 19:34:00
Provision 600 kr
Frakt 129 kr

Collier "Twosome Necklace", design Efva Attling, silver 925/1000, "Amor Vincit Omnia - Kärleken övervinner allt", längd 42-45 cm, dekor Ø20,5 mm, nypris i butik ca. 2900 kronor, mycket fint skick, förefaller sparsamt använd, originaletui medföljer  Vikt: 17,1 g

Herrur Certina Blue Ribbon "VOLVO", stål, Ø36 mm, automatisk, sprickor/repor på glas, bruksmärken, boettnummer 913121841

Halsband med Hänge "Tree of Love", THOMAS SABO, silver 925/1000, Cubic Zirconia, hänge längd inkl. ögla 43 mm, bredd 36 mm, originalkedja även den märkt Thomas Sabo, längd 89,5 cm, bredd 2,5 mm, enbart hänge utan kedja nypris i butik ca. 1900 kronor, mycket fint skick, förefaller vara sparsamt använd. Vikt: 15,4 g

Halsband med Hänge "Tree o...

Diamantarmband, 18K vitguld, Diamanter 7 x 0,03 - 0,10ct, 16 st Rosenstenar infattade mellan Diamanterna, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 16,0 cm, bredd 2-4 mm, stenar utan anmärkning, fint skick Vikt: 7,6 g

Halskedja, 18K guld, hjärt...

Diverse silverföremål, So...

Örhängen Thomas Sabo, Silver 925/1000, hängen i förgyllt silver 9x10 mm, hängena kan tas av och möjliggör därigenom två sätt att bära örhängena, creolernas diameter 38 mm, creolernas tjocklek 2 mm, samtliga delar stämplade TS, fint skick Vikt: 10,3 g

Örhängen Thomas Sabo, Sil...

Örhängen Creoler, 21K guld, mönstrad modell, diameter 12,5 mm, bredd 1,5 mm, fint skick Vikt: 0,6 g

Örhängen Creoler, 21K gul...

Retro Ring 1970-tal, silver 925/1000, Ø17,0 mm (justerbar skena), bredd 5-9,5 mm, dekor med klot, ALTON Falköping 1976, fint skick  Vikt: 3 g

Diverse silverföremål, merparten defekta smycken eller delar därav, dosa ostämplad, bruksmärken  Vikt: 186,1 g

Diverse silverföremål, me...

Kaffeskedar, silver 830/1000, (12 + 11 stycken), längd 11,8-13 cm, bruksskick  Vikt: 376,2 g

Hänge / Berlock Anka, 18K guld, Guldvaruhuset I Köping Ab (GVH), svensk kontrollstämpel, längd inkl. ögla 18 mm, bredd 11 mm, tjocklek 4,5 mm, fint skick Vikt: 0,7 g

Hänge / Berlock Anka, 18K ...

Vintage Hänge & Ring, silver bl.a. 830/1000, blå sten, hänge längd inkl. ögla 26,5 mm, bredd 14,5 mm, svensk kontroll/importstämpel, ring Ø16,5 mm, bredd 1,5-12 mm, fint skick  Vikt: 3,6 g

Vintage Hänge & Ring, silv...

Elgitarr Squier Sonic Telecaster, Indonesien, serienummer ICS18268731, fint skick, ej fodral, endast avhämtning på kontoret i Kristianstad

Väska Louis Vuitton Damier...

Väska Louis Vuitton Damier...

Se kontorets övriga auktionsvaror