Gåvor till studenten.

Hos oss hittar du presenterna du inte hittar någon annanstans.

Hänge Droppe, 18K vitguld, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB, svensk kontrollstämpel, längd inkl. ögla 16 mm, droppens bredd 6 mm, fint skick Vikt: 0,4 g

325 kr

(anneham2)

Auktnr SE74.20240507.A25032
Varukategori Guld / Hängen & berlocker
Utropspris 275 kr
Aktuellt bud 325 kr
Stänger 2024-05-07 19:35:30
Provision 49 kr
Frakt 129 kr

Diamantörhängen, 18K guld, Diamanter 2 x 0,025ct, örhängenas diameter 3 mm, originalploppar, fint skick Vikt: 1 g

Diamantörhängen, 18K guld...

Antik Carmoséring, 18-23K ...

Armband, 18K guld, Safirer, Diamanter 10x0,01ct, längd 19,5 cm, bredd 3,5 mm, stenar utan anmärkning, fint skick  Vikt: 6,5 g

Damur Rolex Oyster Perpetual Datejust, stål, Ø26 mm, automatisk, kaliber 2135, referensnummer 69240, serienummer R443551, safirglas, datum, jubileelänk, originalbox

Vintage Brosch 1940-tal, GEORG JENSEN DANMARK, järn/sterlingsilver (925/1000), design Gundorph Albertus (GA), modellnummer 5018, längd 65 mm, höjd 10 mm, fint skick Vikt: 9,2 g

Diamantring, 18K vitguld, mörkgrön Safir 1,17ct (graverat på skenans insida), Diamanter 16 st - totalt 0,34ct (graverat på skenans insida), tillverkarstämpel HS, svensk kontrollstämpel, Ø18½ mm, bredd 2,3 - 9 mm, ett mikronagg på sidan av Safiren, fint skick Vikt: 4,7 g

Diamantring, 18K vitguld, ...

Oanvänd surfplatta Acer Iconia One 10 B3-A40, med kvitto - inlöpt 2019, obruten förpackning,

Oanvänd surfplatta Acer Ic...

Örhängen, 18K guld, lila Safirer, Guldfynd GHA, Ø3,5 mm, originalploppar, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 0,7 g

Örhängen, 18K guld, lila ...

Diamantring, 18K guld, Diamanter 3 st - totalt 0,09ct TWP (stämplat på skenans insida), Rubiner 4 st - totalt 0,25ct (stämplat på skenans insida), tillverkarstämpel SSÄ, Varberg, svensk kontrollstämpel, Ø17½ mm, bredd 2,5 - 2,8 mm, fint skick Vikt: 3,1 g

Damur Tudor Le Royer, stål, Ø25 mm, quartz - behov av nytt batteri, full funktion garanteras, referensnummer 15538/3, original skinnband och lås, fint skick, ej tillbehör

Damur Tudor Le Royer, stål...

Armring, 18K guld, mönstra...

Retro Örhängen, 18K guld, Ametister 7x9 mm, total längd 25 mm, bredd 9 mm, ploppar med tillverkarstämpel BEH - Bengt Hallberg Guldsmeds AB, mycket fint skick, förefaller vara sparsamt använda, stenar utan anmärkning Vikt: 2,1 g

Retro Örhängen, 18K guld,...

Armband med berlocker (5 st), silver (merparten stämplade 925/1000), olika tillverkare, bl.a. PANDORA, armband längd 17,5 cm, bredd 3 mm, berlocker med vita/blå stenar, varierande mått, fint skick Vikt: 27,4 g

Örhängen, 18K guld, stör...

Örhängen, 18K guld, naturliga mörkblå stenar, örhängenas längd 11 mm, bredd 9 mm, originalploppar med tillverkarstämpel W&A - Sävsjö Guldsmeds AB, mycket fint skick, sparsamt använda Vikt: 1,3 g

Örhängen, 18K guld, natur...

Örhängen Bismarck, 18K guld, längd 13 mm, bredd 3-4 mm, originalploppar med tillverkarstämpel SGP - Bronsil AB, mycket fint skick Vikt: 0,9 g

Örhängen Bismarck, 18K gu...

Halskedja Figaro, 18K guld, kraftig herrmodell, Balestra Italien, längd 62,5 cm, bredd 8 mm, tjocklek 3,2 mm, mycket fint skick  Vikt: 97,3 g

Retro Armring, silver, svagt mönstrad dekor, ej öppningsbar, inre mått 19,5 cm, bredd 2,8 mm, Victor Janson Guldvaru Ab Lindesberg 1974, fint skick Vikt: 6,6 g

Vintage Hänge "Blomma", stor modell, silver 925/1000, rosa/vit dekor, färgade pärlor Ø5-5,5 mm, 3 hängande kedjor (Ärtlänk), längd från ögla till nedersta avslutning 12 cm, bredd 45,5 mm, uppbyggnad 5 mm, felfri, fint skick  Vikt: 20,3 g

Vintage Hänge "Blomma", st...

Se kontorets övriga auktionsvaror