Damur Omega Ladymatic, guld på stål, Ø22 mm, automatisk, kaliber 681, referensnummer 566.011, urtavla med fin orörd patina,

2 500 kr

(m_0007)

Auktnr SE74.20240507.A25039
Varukategori Klockor / Damur
Utropspris 700 kr
Aktuellt bud 2 500 kr
Stänger 2024-05-07 19:39:00
Provision 375 kr
Frakt 129 kr

Väska Louis Vuitton Damier...

Väska Louis Vuitton Damier...

Carmoséörhängen, 18K vit...

Diamantarmband, 18K vitguld, Diamanter 7 x 0,03 - 0,10ct, 16 st Rosenstenar infattade mellan Diamanterna, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 16,0 cm, bredd 2-4 mm, stenar utan anmärkning, fint skick Vikt: 7,6 g

Armband X-länk med stav, 18K guld, tillverkarstämpel STAB, Stockholm, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 18,5 cm, bredd 22 mm, uppbyggnad 2 mm, fint skick Vikt: 34,9 g

Armband X-länk med stav, 1...

Ring "Hjärtan" KUMKUM, silver 925/1000, gröna stenar, Ø18¾ mm, bredd 5,5-20 mm, stenar utan anmärkning, fint skick  Vikt: 11,3 g

Ring "Hjärtan" KUMKUM, sil...

Miniatyrtavla "Adonis" efter Tizian, utförd av H. J. Harding (enligt uppgift verksam i England som bl.a. miniatyrmålare mellan åren 1819-1825), utförd i London 1822 (enligt uppgift a tergo), originalverk, målad på kraftigt underlag, akvarell/blandteknik, ej examinerad ur ram, 2 längsgående sprickor i bildytan, bildmått 11,5 x 9 cm, ram (21 x 18 cm) med skador

Collier "Twosome Necklace", design Efva Attling, silver 925/1000, "Amor Vincit Omnia - Kärleken övervinner allt", längd 42-45 cm, dekor Ø20,5 mm, nypris i butik ca. 2900 kronor, mycket fint skick, förefaller sparsamt använd, originaletui medföljer  Vikt: 17,1 g

Halsband med Hänge "Tree of Love", THOMAS SABO, silver 925/1000, Cubic Zirconia, hänge längd inkl. ögla 43 mm, bredd 36 mm, originalkedja även den märkt Thomas Sabo, längd 89,5 cm, bredd 2,5 mm, enbart hänge utan kedja nypris i butik ca. 1900 kronor, mycket fint skick, förefaller vara sparsamt använd. Vikt: 15,4 g

Halsband med Hänge "Tree o...

Diamantring, 18K guld, Safirer, Diamanter 9 x 0,005ct, frontens storlek 14x14 mm, Guldfynd (GFAB), Ø17,0 mm, skenans bredd 1,3 - 2 mm, stenar utan anmärkning, fint skick Vikt: 3,2 g

Halskedja, 18K guld, hjärt...

Herrur Poljot, USSR, gulmetall, Ø34 mm, manuell, skinnband med slitage, klocka i fint skick,

Örhängen, 18K guld, hjärtslipade rosa stenar, odlade Pärlor 4,7 x 6 mm, örhängenas totala längd 19 mm, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 0,9 g

Örhängen, 18K guld, hjär...

Herrur Certina Blue Ribbon "VOLVO", stål, Ø36 mm, automatisk, sprickor/repor på glas, bruksmärken, boettnummer 913121841

Armband PANDORA med berlocker (10 st), silver 925/1000, ALE, en berlock utan tillverkarstämpel, armband längd 19 cm, bredd 3 mm, berlocker med vita/blå/gula stenar, varierande mått, fint skick  Vikt: 43,1 g

Elgitarr Squier Sonic Telecaster, Indonesien, serienummer ICS18268731, fint skick, ej fodral, endast avhämtning på kontoret i Kristianstad

Se kontorets övriga auktionsvaror