Ring med äldre briljantslipade diamanter, 4x ca 0,20ct, 2x ca 0,25ct, 8x ca 0,01ct, kvalitet ca TW/VS-SI, E.A. Thomasson, Stockholm 1947, stl: 17, bredd ca 4-9mm, 18K Vikt: 7 g

Ring med äldre briljantslipade diamanter, 4x ca 0,20ct, 2x ca 0,25ct, 8x ca 0,01ct, kvalitet ca TW/VS-SI, E.A. Thomasson, Stockholm 1947, stl: 17, bredd ca 4-9mm, 18K Vikt: 7 g

Ring med äldre briljantslipade diamanter, 4x ca 0,20ct, 2x ca 0,25ct, 8x ca 0,01ct, kvalitet ca TW/VS-SI, E.A. Thomasson, Stockholm 1947, stl: 17, bredd ca 4-9mm, 18K Vikt: 7 g

Aktuellt bud i realtid:

12 000 kr

2024-05-08 19:15:00

Ange ditt maxbud i rullistan nedan:

Objektinformation:

Auktnr SE1.20240508.A56831
Varukategori Guld / Ringar
Kontor Östermalm
Auktionstyp Pantauktion
Utropspris 12 000 kr
Aktuellt bud -
Stänger 2024-05-08 19:15:00
Provision 1 800 kr
Frakt 129 kr

Skicka en förfrågan till Pantbanken

Tipsa en kompis

Budlista:

Datum Budgivare Bud
8/5 19:15 ABV1866 12 000 kr

Populära auktionsvaror på detta kontor

Herrur Rolex Oyster Perpetual GMT-Master II, stål, automatisk, ref-nr:116710BLNR, serie-nr:30J45077, verk-nr:414G2903, kaliber:3186, boett-nr:2350, länk-ref:5VM, Ø40mm, 10st länkbitar monterade, 2 extra länkbitar, små repor, manual, ytterkartong, box, certifikat 2016.

Herrur Rolex Oyster Perpetu...

2024-05-22 21:06:30

Till auktion

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner Date, stål, automatisk, ref-nr:16610, serie-nr:Y347364, kaliber 3135, verk-nr:3 9618901, boett-nr:2160, Ø40mm, länk-ref:93250-DT10/801, årtal ca 2002, 10st länkbitar monterade, små repor, nagg på vridringen, inga andra tillbehör.

Herrur Rolex Oyster Perpetu...

2024-05-22 21:06:00

Till auktion

Armband, Rivière, med briljantslipade diamanter, 44 x ca 0,18ct, totalt ca 7,92ctv, varav 9st diamanter troligen syntetiska, beräknad vikt 6,30ct, kvalitet ca W-TCr(H-I)/VS-SI, längd 17,5cm, bredd 3,5mm, 18K vitguld Vikt: 12,4 g

Armband, Rivière, med bril...

2024-05-22 19:16:00

Till auktion

Ring med briljantslipad diamant 0,60ct, kvalitet ca TW(F)/VS1, EX/EX/VG, vikt samt kvalitet enligt cert från GIA, lasergraverad rondist med nummer 6332598602, stl: 16½, engelska stämplar från Birmingham, gravyr, 18K guld Vikt: 3,1 g

Ring med briljantslipad dia...

2024-05-22 20:50:30

Till auktion

Kamera, Rollei 35 gold, med tessar 3,5/40, guldpläterad, Jubileumsutgåva 1970-71, Tyskland, ej numrerad, mjukt fodral,  smärre slitage, någon fläck utvändigt.

Kamera, Rollei 35 gold, med...

2024-05-22 20:39:00

Till auktion

Korthållare Gucci ca 10x7,2cm, med etui & kvitto.

Korthållare Gucci ca 10x7,...

2024-05-22 20:24:30

Till auktion

Ljusstake vänskapsknuten höjd ca 15,5cm, Svenskt Tenn, formgivare Josef Frank, mässing Skickas med postpaket.

Ljusstake vänskapsknuten ...

2024-05-22 20:48:00

Till auktion

Collier Österrike-Ungern, förgyllt silver med emalj, slitage, pärlor & smaragder, längd ca 52cm, svensk importstämpel,  830/1000 silver Vikt: 34,6 g

Collier Österrike-Ungern, ...

2024-05-22 20:13:00

Till auktion

Väska, Louis Vuitton Speedy 30, mongrammönster, guldfärgade detaljer, lås med två nycklar, serienummer SP2180, ca 30x18x20cm, bruksslitage, enstaka fläckar.

Väska, Louis Vuitton Speed...

2024-05-22 19:05:00

Till auktion

Matta Isfahan, med medaljong, ca 246x159cm Skickas med postpaket.

Matta Isfahan, med medaljon...

2024-05-22 21:05:30

Till auktion

Tavla Marie Louise Ekman De Geer Bergenstråhle, silkscreen på duk, "I djungeln" signerad 1976, numrerad 10/100, ca 71x100cm  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla Marie Louise Ekman De...

2024-05-22 20:20:30

Till auktion

Ring med rosa safir ca 0,75ct, samt trapetsslipade diamanter 2 x ca 0,05ct, stl: 17, tillverkad av Euro findings, London, platina Vikt: 3,5 g

Ring med rosa safir ca 0,75...

2024-05-22 21:01:00

Till auktion

Hänge med rutilkvarts (bergkristall med svarta turmalinnålar) samt åttkantsslipade diamanter 20 x ca 0,01ct, höjd 38mm, bredd 27mm, 14K guld Vikt: 5,5 g

Hänge med rutilkvarts (ber...

2024-05-22 20:57:30

Till auktion

Herrur Sjöö Sandström UTC ORC (Ocean Race Chronograph), snr 2875, Ø40mm, quartz, safirglas, stål/titan, kort armlänk: totalt innermått ca 17cm, slitage, repor, inga tillbehör.

Herrur Sjöö Sandström UT...

2024-05-22 20:15:30

Till auktion

Halsduk, ca 180x28,5cm, fläckar, etikettmärkt, Burberry London 100% Lambswool, made in England, dry clean only

Halsduk, ca 180x28,5cm, fl...

2024-05-22 20:40:30

Till auktion

Ett par med diamanter 2 x ca 0,10ct samt 6 x 0,05ct, slitage, vitguld 18K. Vikt: 2,4 g

Ett par med diamanter 2 x c...

2024-05-22 20:42:00

Till auktion

Tavla, olja a på duk Madeleine Pyk, Cheetha, signerad, ca 85x95cm, mindre slapp duk, svagt tryckmärke.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla, olja a på duk Madel...

2024-05-22 19:05:30

Till auktion

Ring med briljantslipade diamanter, kvalitet ca W(H)/SI-Piqué, totalt ca 2,00ct, stl: 18½, bredd 3-13mm, 14K vitguld Vikt: 8,9 g

Ring med briljantslipade di...

2024-05-22 20:58:00

Till auktion

Ett par örhängen, briljantslipade diamanter, 2 x ca 0,12ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/SI2-P1, stift, 18K vitguld  Vikt: 1 g

Ett par örhängen, briljan...

2024-05-22 20:56:00

Till auktion

Ett par örhängen med diamanter, 2x ca 0,02ct, snurrebussar saknas, slitage, vitguld 18K. Vikt: 0,3 g

Ett par örhängen med diam...

2024-05-22 20:37:30

Till auktion

Se kontorets övriga auktionsvaror