Damur Homis 14K # 238061, graverad boett, defekt, Ø 21mm, med länk 18K, bruttovikt: 15,5gram

Damur Homis 14K # 238061, graverad boett, defekt, Ø 21mm, med länk 18K, bruttovikt: 15,5gram

Damur Homis 14K # 238061, graverad boett, defekt, Ø 21mm, med länk 18K,  bruttovikt: 15,5gram

Aktuellt bud i realtid:

5 000 kr

2024-05-08 19:18:30

Ange ditt maxbud i rullistan nedan:

Objektinformation:

Auktnr SE1.20240508.A56838
Varukategori Klockor / Damur
Kontor Östermalm
Auktionstyp Pantauktion
Utropspris 5 000 kr
Aktuellt bud -
Stänger 2024-05-08 19:18:30
Provision 750 kr
Frakt 129 kr

Skicka en förfrågan till Pantbanken

Tipsa en kompis

Budlista:

Datum Budgivare Bud
8/5 19:18 ABV1866 5 000 kr

Populära auktionsvaror på detta kontor

Herrur Rolex Oyster Perpetual GMT-Master II, stål, automatisk, ref-nr:116710BLNR, serie-nr:30J45077, verk-nr:414G2903, kaliber:3186, boett-nr:2350, länk-ref:5VM, Ø40mm, 10st länkbitar monterade, 2 extra länkbitar, små repor, manual, ytterkartong, box, certifikat 2016.

Herrur Rolex Oyster Perpetu...

2024-05-22 21:06:30

Till auktion

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner Date, stål, automatisk, ref-nr:16610, serie-nr:Y347364, kaliber 3135, verk-nr:3 9618901, boett-nr:2160, Ø40mm, länk-ref:93250-DT10/801, årtal ca 2002, 10st länkbitar monterade, små repor, nagg på vridringen, inga andra tillbehör.

Herrur Rolex Oyster Perpetu...

2024-05-22 21:06:00

Till auktion

Ring med briljantslipad diamant 0,60ct, kvalitet ca TW(F)/VS1, EX/EX/VG, vikt samt kvalitet enligt cert från GIA, lasergraverad rondist med nummer 6332598602, stl: 16½, engelska stämplar från Birmingham, gravyr, 18K guld Vikt: 3,1 g

Ring med briljantslipad dia...

2024-05-22 20:50:30

Till auktion

Armband, Rivière, med briljantslipade diamanter, 44 x ca 0,18ct, totalt ca 7,92ctv, varav 9st diamanter troligen syntetiska, beräknad vikt 6,30ct, kvalitet ca W-TCr(H-I)/VS-SI, längd 17,5cm, bredd 3,5mm, 18K vitguld Vikt: 12,4 g

Armband, Rivière, med bril...

2024-05-22 19:16:00

Till auktion

Kamera, Rollei 35 gold, med tessar 3,5/40, guldpläterad, Jubileumsutgåva 1970-71, Tyskland, ej numrerad, mjukt fodral,  smärre slitage, någon fläck utvändigt.

Kamera, Rollei 35 gold, med...

2024-05-22 20:39:00

Till auktion

Korthållare Gucci ca 10x7,2cm, med etui & kvitto.

Korthållare Gucci ca 10x7,...

2024-05-22 20:24:30

Till auktion

Ett par örhängen, Van Cleef & Arpels, med briljantslipade diamanter totalt ca 1,00ct, kvalitet ca River-TW (D-F)/VVS-VS, stämplad VCA, nr: B3015A50, höjd 18mm, bredd 10mm, clips, 18K guld Vikt: 8,8 g

Ett par örhängen, Van Cle...

2024-05-22 19:09:30

Till auktion

Bålskål, vapenporslin, Qing dynastin, Yongzheng, 1730-tal, dekor i grisaille, guld och emaljfärger av s.k. Carolinermynt avbildade runt om från 1718. Mynten efter Karl XII's silvermynt, diameter 28,5 cm, sprickor, kantlagning  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Bålskål, vapenporslin, Qi...

2024-05-22 19:04:30

Till auktion

Matta Isfahan, med medaljong, ca 246x159cm Skickas med postpaket.

Matta Isfahan, med medaljon...

2024-05-22 21:05:30

Till auktion

Tavla Marie Louise Ekman De Geer Bergenstråhle, silkscreen på duk, "I djungeln" signerad 1976, numrerad 10/100, ca 71x100cm  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla Marie Louise Ekman De...

2024-05-22 20:20:30

Till auktion

Herrur Sjöö Sandström UTC ORC (Ocean Race Chronograph), snr 2875, Ø40mm, quartz, safirglas, stål/titan, kort armlänk: totalt innermått ca 17cm, slitage, repor, inga tillbehör.

Herrur Sjöö Sandström UT...

2024-05-22 20:15:30

Till auktion

Halsduk, ca 180x28,5cm, fläckar, etikettmärkt, Burberry London 100% Lambswool, made in England, dry clean only

Halsduk, ca 180x28,5cm, fl...

2024-05-22 20:40:30

Till auktion

Tavla, Axel Törneman tilskriven, ej signerad, text a tergo: "utkast till de blinda på konsert", Målat i Dassau omkr 1902 av Axel Törneman, fläckar, olja på duk, ca 63x45cm Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla, Axel Törneman tilsk...

2024-05-22 19:06:30

Till auktion

Ett par med diamanter 2 x ca 0,10ct samt 6 x 0,05ct, slitage, vitguld 18K. Vikt: 2,4 g

Ett par med diamanter 2 x c...

2024-05-22 20:42:00

Till auktion

Hänge med rutilkvarts (bergkristall med svarta turmalinnålar) samt åttkantsslipade diamanter 20 x ca 0,01ct, höjd 38mm, bredd 27mm, 14K guld Vikt: 5,5 g

Hänge med rutilkvarts (ber...

2024-05-22 20:57:30

Till auktion

Ljusstake vänskapsknuten höjd ca 15,5cm, Svenskt Tenn, formgivare Josef Frank, mässing Skickas med postpaket.

Ljusstake vänskapsknuten ...

2024-05-22 20:48:00

Till auktion

Ring med briljantslipade diamanter, kvalitet ca W(H)/SI-Piqué, totalt ca 2,00ct, stl: 18½, bredd 3-13mm, 14K vitguld Vikt: 8,9 g

Ring med briljantslipade di...

2024-05-22 20:58:00

Till auktion

Ring med rosa safir ca 0,75ct, samt trapetsslipade diamanter 2 x ca 0,05ct, stl: 17, tillverkad av Euro findings, London, platina Vikt: 3,5 g

Ring med rosa safir ca 0,75...

2024-05-22 21:01:00

Till auktion

Väska, Louis Vuitton Speedy 30, mongrammönster, guldfärgade detaljer, lås med två nycklar, serienummer SP2180, ca 30x18x20cm, bruksslitage, enstaka fläckar.

Väska, Louis Vuitton Speed...

2024-05-22 19:05:00

Till auktion

Ett par örhängen med diamanter, 2x ca 0,02ct, snurrebussar saknas, slitage, vitguld 18K. Vikt: 0,3 g

Ett par örhängen med diam...

2024-05-22 20:37:30

Till auktion

Se kontorets övriga auktionsvaror